WTA Sydney: niewykorzystana szansa Magdy Linette

Magda Linette pozostaje bez zwycięstwa na koncie w nowym sezonie. W piątek notowana na 95. miejscu w rankingu WTA tenisistka przegrała z klasyfikowaną na 80. pozycji Kristiną Kucovą 6:3, 3:6, 5:7 w I rundzie eliminacji Apia International Sydney.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / KIMIMASA MAYAMA

Początek sezonu w wykonaniu poznanianki jest podobny do zeszłego roku, kiedy z powodu choroby wycofała się z imprezy w Shenzhen, a następnie przegrała w eliminacjach do turnieju w Sydney z Lucie Hradecką.

Tym razem przeciwniczką Magdy Linette była Kristina Kucova, którą nasza zawodniczka pokonała w zeszłym sezonie w Birmingham. Obie panie czekały ponad trzy godziny, aby wyjść na kort, ponieważ nad Sydney przeszła ulewa.

Polka zaczęła dobrze i wygrała pierwszego seta 6:3. W drugim nie wykorzystała jednak prowadzenia 2:0, zaś w trzecim 4:2 i to kosztowało ją zwycięstwo. Po dwóch godzinach i 28 minutach Kucova wygrała 3:6, 6:3, 7:5, dzięki czemu zmierzy się w sobotę z Amerykanką Christiną McHale.

Linette uda się do Melbourne, gdzie ma pewne miejsce w głównej drabince wielkoszlemowego Australian Open 2017. W turnieju Apia International Sydney ma wystąpić najlepsza polska tenisistka, Agnieszka Radwańska.

Apia International Sydney, Sydney (Australia)