Cykl ITF: triumfatorka turnieju Legia Open lepsza od Pauli Kani. Szybki awans Kamila Majchrzaka

Paula Kania podzieliła los Katarzyny Piter i już w I rundzie odpadła z turnieju ITF na kortach ziemnych w Daytona Beach na Florydzie. W tureckiej Antalyi od pewnego zwycięstwa rozpoczął sezon Kamil Majchrzak.

Rafał Smoliński
Paula Kania WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Paula Kania

Środową przeciwniczką Pauli Kani była triumfatorka zeszłorocznych zawodów Legia Open rozgrywanych w Warszawie, Sabrina Santamaria. W partii otwarcia tenisistka z Sosnowca nie wykorzystała w 12. gemie serwisu na seta, zaś w tie breaku dwóch piłek setowych.

Reprezentantka gospodarzy wygrała zatem premierową odsłonę w stosunku 7:6. Amerykanka poszła za ciosem w drugim secie, w którym szybko wygrała pięć gemów z rzędu. Kania zdołała jeszcze przerwać serię rywalki, lecz przy stanie 1:5 po raz kolejny oddała podanie. Po 110 minutach Santamaria wygrała ostatecznie 7:6(6), 6:1.

W tureckiej Antalyi udanie zainaugurował nowy sezon Kamil Majchrzak. Rozstawiony z "dwójką" piotrkowianin rozgromił Turka Tolunaya Sumera 6:0, 6:2 i w czwartek spotka się z Francuzem Amaurym Delmasem, który w I rundzie niespodziewanie wyeliminował Piotra Matuszewskiego. W turnieju pań gładkiej porażki w deblu doznała Ewa Duda, której partnerowała Ukrainka Aza Pietrowa.

ćwierćfinał gry podwójnej:

Paula Kania (Polska, 1) / Katarzyna Piter (Polska, 1) - Hanna Chang (USA, WC) / Michaela Gordon (USA, WC) *czwartek

I runda gry podwójnej:

Paula Kania (Polska, 1) / Katarzyna Piter (Polska, 1) - Mariana Correa (Ekwador, Q) / Polina Lejkina (Rosja, Q) 3:6, 6:4, 10-3

Antalya (Turcja), 15 tys. dolarów, kort ziemny

Sofija Kowalec (Ukraina, 4) / Kateryna Sliusar (Ukraina, 4) - Ewa Duda (Polska) / Aza Pietrowa (Ukraina) 6:0, 6:2