ATP Auckland: John Isner nie uciekł przeznaczeniu, Jack Sock kontra Steve Johnson o finał

John Isner po tie breaku trzeciego seta przegrał ze Steve'em Johnsonem w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 250 w Auckland. Do półfinału awansowali też Jack Sock, Marcos Baghdatis i Joao Sousa.

Marcin Motyka
PAP/EPA / IAN LANGSDON

W II rundzie turnieju w Auckland John Isner obronił piłkę meczową i po tie breaku trzeciego seta pokonał Maleka Jaziriego. W czwartkowym ćwierćfinale Amerykanin nie miał już jednak tyle szczęścia. Znów musiał walczyć w rozstrzygającej rozgrywce w decydującej partii, ale tym razem opuszczał kort jako pokonany. Przegrał 3:6, 7:5, 6:7(3) ze Steve'em Johnsonem po dwóch godzinach i kwadransie zaciętej rywalizacji.

Rozstawiony z numerem siódmym Amerykanin w półfinale zagra z kolejnym swoim rodakiem, Jackiem Sockiem. 24-latek z Kansas City, turniejowa "czwórka", zeszłoroczny finalista ASB Classic, w czwartek pokonał 5:7, 6:4, 6:3 Jeremy'ego Chardy'ego, serwując 12 asów i wykorzystując cztery z aż 25 piłek na przełamanie.

Oznaczony numerem ósmym Marcos Baghdatis nie miał problemów z wyeliminowaniem Jiriego Vesely'ego, mistrza ASB Classic z 2015 roku. Cypryjczyk posłał 12 asów, ani razu nie musiał bronić break pointa i wygrał 6:2, 6:4.

Baghdatis, który w dwóch poprzednich startach w Auckland nie wygrał ani jednego meczu, o finał zagra z Joao Sousą. Portugalczyk w zaledwie 57 minut rozprawił się z pogromcą Davida Ferrera z II rundy, Robinem Haase, oddając Holendrowi pięć gemów.