Australian Open: jednoręczni artyści w natarciu. Dimitrow, Gasquet i Kohlschreiber w III rundzie

Czwartkowe wczesne popołudnie w Melbourne było szczęśliwe dla tenisistów grających jednoręcznym bekhendem. Do III rundy wielkoszlemowego Australian Open 2017 awansowali Grigor Dimitrow, Richard Gasquet i Philipp Kohlschreiber.

Marcin Motyka
PAP/EPA / JOE CASTRO

Grigor Dimitrow podniósł się po mocnym ciosem otrzymanym od Hyeona Chunga. W spotkaniu II rundy Australian Open Bułgar przegrał pierwszą partię 1:6, ale trzy kolejne wygrał w takim samym stosunku (6:4) i po bardzo ciekawej rywalizacji wyeliminował 20-letniego Koreańczyka po dwóch godzinach i 36 minutach. Dla Bułgara to siódmy z rzędu zwycięski mecz w sezonie 2017. Na inaugurację nowych rozgrywek tenisista z Chaskowa triumfował w imprezie w Brisbane.

Oznaczony "15" Dimitrow (w czwartek 12 asów, 41 zagrań kończących, 43 niewymuszone błędy i pięć przełamań) w 1/16 finału zmierzy się z Richardem Gasquetem, z którym ma bilans 1-5, ale wygrał ich ostatni mecz (w październiku 2016 roku w Szanghaju). Francuz zdeklasował Carlosa Berlocqa, oddając Argentyńczykowi tylko trzy gemy. - Jestem zadowolony. Zwycięstwo bez straty seta zawsze cieszy. Od początku grałem dobrze i nie popełniałem wielu błędów - powiedział Gasquet.

W czwartkowe wczesne popołudnie dobrą dyspozycję pokazał również inny tenisista obdarzony jednoręcznym bekhendem, Philipp Kohlschreiber. Rozstawiony z numerem 32. Niemiec pokonał 7:5, 6:3, 6:0 Donalda Younga.

Ze świetnej strony pokazali się też Hiszpanie. David Ferrer w czterech setach wygrał z potężnie uderzającym kwalifikantem Ernesto Escobedo i o IV rundę powalczy z Roberto Bautistą, który okazał się lepszy od Yoshihito Nishioki. Z kolei Pablo Carreno bez straty partii odprawił z kwitkiem nadzieję Brytyjczyków Kyle'a Edmunda.

Do 1/16 finału awansował także Gilles Simon. Francuz, turniejowa "25", wykorzystał sześć z 11 szans na przełamanie i pokonał 6:4, 6:1, 6:1 Rogerio Dutrę Silvę.

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy (Plexicushion), pula nagród w singlu mężczyzn 15 mln dolarów australijskich
czwartek, 19 stycznia

II runda gry pojedynczej:

Roberto Bautista (Hiszpania, 13) - Yoshihito Nishioka (Japonia) 6:2, 6:3, 6:3
Grigor Dimitrow (Bułgaria, 15) - Hyeon Chung (Korea Południowa) 1:6, 6:4, 6;4, 6:4
Richard Gasquet (Francja, 18) - Carlos Berlocq (Argentyna) 6:1, 6:1, 6:1
David Ferrer (Hiszpania, 21) - Ernesto Escobedo (USA, Q) 2:6, 6:4, 6:4, 6:2
Gilles Simon (Francja, 25) - Rogerio Dutra Silva (Brazylia) 6:4, 6:1, 6:1
Pablo Carreno (Hiszpania, 30) - Kyle Edmund (Wielka Brytania) 6:2, 6:4, 6:2
Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 32) - Donald Young (USA) 7:5, 6:3, 6:0