Australian Open: mistrzynie Katowic lepsze od Magdy Linette i Alize Cornet

Magda Linette i Alize Cornet odpadły w II rundzie gry podwójnej wielkoszlemowego Australian Open rozgrywanego na kortach twardych w Melbourne.

PAP/EPA / MADE NAGI

W I rundzie Magda Linette i Alize Cornet wyeliminowały rozstawione z numerem 16. Chorwatkę Dariję Jurak i Australijkę Anastazję Rodionową. W piątek Polka i Francuzka przegrały 6:3, 3:6, 3:6 z Eri Hozumi i Miyu Kato. Japonki to mistrzynie Katowice Open z 2016 roku.

W drugim i trzecim secie Cornet dała się przełamać trzy razy, a Linette oddała podanie dwa razy. W ciągu dwóch godzin i siedmiu minut popełniły cztery podwójne błędy. W meczu było łącznie 25 break pointów - Polka i Francuzka wykorzystały cztery z dziewięciu, a Japonki sześć z 16.

Dla Linette i Cornet był to to piąty wspólny występ w wielkoszlemowej imprezie. Wcześniej zagrały razem w Rolandzie Garrosie 2015 i 2016, US Open 2015 i Australian Open 2016. W pięciu turniejach wygrały łącznie trzy mecze, z czego dwa na paryskiej mączce.

Przed rokiem Hozumi i Kato triumfowały w Katowicach po zwycięstwie nad Rosjankami Walentyną Iwachnienko i Mariną Mielnikową. Po drodze pokonały również Katarzynę Piter i Kristynę Pliskovą oraz Naomi Broady i Alicją Rosolską. W ubiegłym sezonie Japonki wystąpiły też w finale w Kaohsiung. Przegrały z siostrami Hao-Ching Chan i Yung-Jan Chan.

O pierwszy wielkoszlemowy ćwierćfinał Hozumi i Kato zmierzą się z rozstawionymi z numerem czwartym Hinduską Sanią Mirzą i Czeszką Barborą Strycovą. Na razie Japonkom udało się wyrównać najlepszy rezultat w takiej imprezie z US Open 2016. W Nowym Jorku również były lepsze od Linette, tyle że w I rundzie. Partnerką Polki była wtedy Chinka Qiang Wang.

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród w deblu kobiet 3 mln dolarów
piątek, 20 stycznia

II runda gry podwójnej:

Eri Hozumi (Japonia) / Miyu Kato (Japonia) - Alize Cornet (Francja) / Magda Linette (Polska) 3:6, 6:3, 6:3

Czy Eri Hozumi i Miyu Kato awansują do ćwierćfinału debla Australian Open 2017?