WTA Tajpej: Lucie Safarova w ćwierćfinale, największe zwycięstwo w karierze Mandy Minelli

Lucie Safarova pokonała Anastasiję Sevastovą 6:2, 6:4 w II rundzie halowego turnieju rangi WTA International w Tajpej. Do ćwierćfinału awansowała także Mandy Minella.

Kacper Kowalczyk
PAP/EPA / MADE NAGI

To nie był dobry dzień dla tenisistek rozstawionych w Tajpej. Jedyną z czwórki wyżej sklasyfikowanych w rankingu WTA zawodniczek, której udało się wygrać swój mecz II rundy była Misaki Doi. Japonka po 100 minutach walki pokonała swoją rodaczkę, Risę Ozaki.

Tuż przed nimi na korcie centralnym w Taipei Arena pojawiły się Ons Jabeur i Shelby Rogers. Amerykanka, która sprawiła sensację w Australian Open pokonując Simonę Halep, tym razem nie potrafiła znaleźć sposobu na świetnie dysponowaną Tunezyjkę i to 22-latka znalazła się w ćwierćfinale. O swój największy sukces w rozgrywkach WTA kwalifikantka zmierzy się z Lucie Hradecką lub najwyżej rozstawioną Eliną Switoliną.

Pierwsze w karierze zwycięstwo nad tenisistką z czołowej "30" rankingu singlistek odniosła Mandy Minella. Reprezentantka Luksemburga poradziła sobie z Caroline Garcią (WTA 25), a jej rywalką w najlepszej ósemce zawodów będzie Kurumi Nara lub pogromczyni Magdy Linette, Lin Zhu.

Do ćwierćfinału awansowała również Lucie Safarova, która w ostatniej chwili zdecydowała się na start na Tajwanie. Niegdyś piąta rakieta świata w dwóch setach pokonała Anastasiję Sevastovą.