WTA Tajpej: obrończynie tytułu lepsza od Magdy Linette i Danki Kovinić

Broniące tytułu Hao-Ching Chan i Yung-Jan Chan pokonały Magdę Linette i Dankę Kovinić 6:1, 6:4 w ćwierćfinale gry podwójnej turnieju WTA International na kortach twardych w Tajpej.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / MADE NAGI

Piątkowy pojedynek trwał zaledwie 58 minut. W pierwszym secie rozstawione z numerem pierwszym Hao-Ching Chan i Yung-Jan Chan szybko wyszły na 5:0, a całą partię zwieńczyły przy drugiej okazji w siódmym gemie.

W drugiej części spotkania gra się wyrównała. Magda Linette i Danka Kovinić powróciły nawet ze stanu 2:4, ale ostatnie słowo należało do faworyzowanych reprezentantek gospodarzy, które wygrały dwa gemy i cały mecz 6:1, 6:4.

Polsko-czarnogórska para zakończyła występ w Taiwan Open na ćwierćfinale, za co otrzyma 60 punktów do rankingu deblowego oraz czek na sumę 1820 dolarów. Broniące mistrzostwa siostry Chan (zeszłoroczny turniej odbywał się w Kaohsiung) powalczą o finał z chińskim duetem Chang Liu i Saisai Zheng.

Taiwan Open, Tajpej (Tajwan)
WTA International, kort twardy w hali, pula nagród 250 tys. dolarów
piątek, 3 lutego

ćwierćfinał gry podwójnej:

Hao-Ching Chan (Tajwan, 1) / Yung-Jan Chan (Tajwan, 1) - Magda Linette (Polska) / Danka Kovinić (Czarnogóra) 6:1, 6:4

Czy siostry Chan obronią tytuł w Taiwan Open?