WTA Tajpej: urodzinowa porażka Lucie Safarovej. Elina Switolina i Shuai Peng zmierzą się w finale

W finale turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w hali w Tajpej dojdzie do konfrontacji Ukrainki Eliny Switoliny z Chinką Shuai Peng.

PAP/EPA / RITCHIE B. TONGO

Lucie Safarova (WTA 55) nie odniosła zwycięstwa w dniu swoich 30 urodzin. W półfinale turnieju w Tajpej przegrała 4:6, 2:6 z Shuai Peng (WTA 71). W trwającym 81 minut spotkaniu obie tenisistki miały po dziewięć break pointów - Chinka wykorzystała cztery, a Czeszka zaliczyła tylko jedno przełamanie.

W pierwszym secie Safarova z 2:4 wyrównała na 4:4. W 10. gemie Czeszka z 0-40 doprowadziła do równowagi, ale nie udało się jej wyrównać na 5:5. W drugiej partii przewaga Peng była już wyraźna. Tenisistka z Tiencinu uzyskała dwa przełamania, na 3:1 i 6:2. W całym meczu obie tenisistki popełniły tylko po dwa niewymuszone błędy. Safarovej naliczono 21 kończących uderzeń, a Chinka miała ich 20.

Elina Switolina (WTA 13) wygrała 6:3, 6:2 z Mandy Minellą (WTA 93). W ciągu 68 minut Ukrainka zaserwowała osiem asów i zdobyła 30 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Tenisistka z Charkowa posłała 29 kończących uderzeń i popełniła 19 niewymuszonych błędów. Reprezentantka Luksemburga miała 17 piłek wygranych bezpośrednio i 27 pomyłek. Dla Minelli był to pierwszy półfinał w głównym cyklu od września 2013 roku (Taszkent).

Switolina była w opałach w półfinale. Obroniła cztery piłki meczowe w spotkaniu z Tunezyjką Ons Jabeur. Peng czterem rywalkom oddała łącznie 22 gemy. Chinka awansowała do ósmego singlowego finału w głównym cyklu (bilans 1-6), a Ukrainka do siódmego (bilans 4-2). W niedzielę dojdzie do drugiej konfrontacji obu tenisistek. W 2014 roku w New Haven lepsza była Peng.