ATP Sofia: David Goffin i Roberto Bautista w ćwierćfinale. Jerzy Janowicz kontra Grigor Dimitrow w czwartkowy wieczór

Broniący tytułu Roberto Bautista w dwóch setach pokonał Cedrika-Marcela Stebe w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP World Tour 250 w Sofii. Do ćwierćfinału awansował także David Goffin, który wygrał z Radu Albotem.

Marcin Motyka
PAP/EPA / TRACEY NEARMY

Roberto Bautista zapisał się w historii jako mistrz pierwszej edycji turnieju ATP w Sofii. W tym roku Hiszpan powrócił do stolicy Bułgarii, by bronić wywalczonego trofeum. To zadanie nie będzie należało do łatwych, ale Bautista zabrał się za nie z werwą. W środowym spotkaniu II rundy pokonał 7:6(4), 6:3 w 95 minut kwalifikanta Cedrika-Marcela Stebe.

- Myślę, że pokazałem bardzo dobry tenis. Jestem zadowolony z tego zwycięstwa, ponieważ rywalizowałem z naprawdę dobrym przeciwnikiem - powiedział rozstawiony z numerem czwartym Bautista (w środę dwa asy, dwa przełamania i 79 proc. wygranych punktów po trafionym pierwszym podaniu).

W ćwierćfinale zameldował się już także oznaczony "dwójką" David Goffin, który wygrał 6:2, 6:7(7), 6:3 z Radu Albotem. Belg mógł zakończyć spotkanie bez straty partii, ale w drugim secie roztrwonił przewagę przełamania, a następnie okazał się słabszy w dramatycznym tie breaku.

- To był mój pierwszy mecz w Sofii, a takie spotkania w każdym turnieju nie są łatwe. Trudno było mi uchwycić właściwy rytm. Mogłem wygrać w dwóch setach, ale jestem szczęśliwy, że ostatecznie zwyciężyłem w trzech - powiedział Goffin, który w 1/4 finału zagra z lepszym z pary Steve Darcis - Andreas Seppi. Włoch w środę wyeliminował Damira Dzumhura.

Emocji nie brakowało również w meczach I rundy. Na otwarcie dnia Nikołoz Basilaszwili po dwóch rozgrywkach tie breakowych ograł Adriana Mannarino i w II rundzie zmierzy się z najwyżej rozstawionym Dominikiem Thiemem.

Dwa tie breaki zostały rozegrane również w spotkaniu Daniela Brandsa z Marco Chiudinellim. Niemiec triumfował 6:7(4), 7:6(4), 6:2 i wygrał pierwszy mecz w głównym cyklu od ubiegłorocznego turnieju w Sofii. Kolejnym rywalem 29-letniego Brandsa będzie Martin Klizan, oznaczony "ósemką".

Z kolei rozstawiony z numerem dziewiątym Viktor Troicki potrzebował tylko 50 minut, by pokonać 6:3, 6:2 Cema Ilkela. O ćwierćfinał Serb powalczy z Robinem Haase, którego pokonał przed pięcioma laty w Tokio.

W czwartek mecz 1/8 finału rozegra Jerzy Janowicz. Pojedynek Polaka z Grigorem Dimitrowem został wyznaczony jako hit dnia na korcie centralnym. Rozpocznie się nie wcześniej niż o godz. 17:00 czasu polskiego.

Garanti Koza Sofia Open, Sofia (Bułgaria)