WTA Doha: dwa mecze w ciągu dwóch dni, Samantha Stosur i Anastazja Pawluczenkowa w II rundzie

W ciągu dwóch dni w Dosze udało się rozegrać tylko dwa mecze. Zmorą organizatorów jest deszcz. Do II rundy awansowały Australijka Samantha Stosur i Rosjanka Anastazja Pawluczenkowa.

PAP/EPA / FILIP SINGER

Pogoda jak na razie paraliżuje turniej w Dosze, a prognozy na kolejne dni nie są optymistyczne. W poniedziałek i wtorek zakończone zostały tylko dwa mecze, a trzy kolejne zostały przerwane. Nie została wyłoniona rywalka dla Agnieszki Radwańskiej. Będzie nią Karolina Woźniacka (WTA 18) lub Kiki Bertens (WTA 22). Holenderka prowadziła 2:0, ale Dunka wyrównała na 2:2. W trakcie piątego gema deszcz zmusił tenisistki do opuszczenia kortu i spotkanie nie zostało już wznowione.

W poniedziałek Samantha Stosur (WTA 21) pokonała 7:5, 6:4 Anastasiję Sevastovą  (WTA 35). W pierwszym secie Łotyszka z 1:4 wyrównała na 4:4, ale w 11. gemie zmarnowała break pointa, a w 12. oddała podanie. W drugiej partii dała się przełamać dwa razy. W trwającym 99 minut spotkaniu Australijka wykorzystała cztery z dziewięciu break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Czeszka Barbora Strycova (WTA 17) lub reprezentantka Omanu Fatma al Nabhani (WTA 419).

We wtorek Anastazja Pawluczenkowa (WTA 23) wygrała 6:1, 6:4 z Jeleną Janković (WTA 50). W ciągu 85 minut Rosjanka obroniła pięć break pointów, a sama wykorzystała trzy z 10 szans na przełamanie. O ćwierćfinał tenisistka z Moskwy zmierzy się z Dominiką Cibulkovą (WTA 5), z którą ma bilans meczów 2-4.

- To był bardzo długi dzień, ale udało mi się go dobrze zakończyć. Jestem szczęśliwa, że jako jedna z pierwszych odniosłam zwycięstwo. To jest dla mnie miły prezent - powiedziała Pawluczenkowa, która w styczniu doszła do ćwierćfinału Australian Open. - Nie miałam wcześniej tak dobrego otwarcia sezonu. To jest ekscytujące i staram się grać dobrze w każdym kolejnym turnieju - dodała Rosjanka.

Plan gier na środę jest bardzo napięty, bo zakłada rozegranie 18 singlowych meczów (dokończenie I oraz cała II runda).