ATP Rotterdam: Grigor Dimitrow pokonał Mischę Zvereva w meczu rewelacji sezonu, David Goffin odczarował halę Ahoy

Grigor Dimitrow w trzech setach pokonał Mischę Zvereva w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 500 w Rotterdamie. W środę wygrali także David Goffin, Richard Gasquet i broniący tytułu Martin Klizan.

Marcin Motyka
PAP/EPA / LUKAS COCH

To był mecz dwóch tenisistów, którzy od początku sezonu 2017 znajdują się w znakomitej formie i notują rewelacyjne wyniki. W I rundzie turnieju ATP w Rotterdamie po przeciwnych stronach siatki stanęli triumfator imprez w Brisbane i Sofii, a także półfinalista Australian Open Grigor Dimitrow oraz Mischa Zverev, który w Melbourne zrobił furorę, pokonując m.in. Andy'ego Murraya i dochodząc do ćwierćfinału.

Pojedynek zapowiadał się arcyciekawie i nie zawiódł oczekiwań. Obaj pokazali wszystkie swoje atuty. Dimitrow znakomicie poruszał się po korcie, grał urozmaicony tenis i posyłał przepiękne zagrania z trudnych pozycji. Z kolei Zverev, zwłaszcza w pierwszej godzinie meczu, zachwycał akcjami przy siatce. Ostatecznie to Bułgar przechylił szalę na swoją korzyść, wygrywając po 115 minutach 6:7(4), 6:2, 6:4.

Tym samym Dimitrow odniósł 15 zwycięstwo w 16 rozegranym meczu w 2017 roku. Jedynym, który znalazł na niego sposób, pozostaje Rafael Nadal. W czwartek do Hiszpana może dołączyć Denis Istomin, który zmierzy się z Bułgarem w II rundzie ABN AMRO World Tennis Tournament.

David Goffin w końcu odczarował halę Ahoy. Belg, który w trzech poprzednich występach w Rotterdamie zawsze odpadał po pierwszym meczu, w środę zanotował swoje premierową wygraną w tym turnieju. Pokonał 6:3, 6:2 Andrieja Kuzniecowa.

- Zagrałem naprawdę dobrze i jestem zadowolony z pokonania takiego rywala jak Andriej, który na kortach w hali gra znakomicie. Jak na I rundę, to nie był łatwy mecz. On gra szybko i mocno uderza. Przyjechałem tu z Sofii, gdzie dotarłem do finału, i mam dużo wiary w siebie - powiedział rozstawiony z numerem trzecim Goffin, który o ćwierćfinał powalczy z reprezentantem gospodarzy Robinem Haase.

Do II rundy awansował także Richard Gasquet. Francuz wygrał 6:4, 6:2 z Viktorem Troickim, wykorzystując cztery z dziewięciu piłek na przełamanie. Teraz czekać go będzie bardzo trudne zadanie. W 1/8 finału zagra z oznaczonym "czwórką" Tomasem Berdychem, z którym ma bilans 7-8, w tym 5-6 na nawierzchni twardej.

Martin Klizan wykonał kolejny krok w kierunku obrony tytułu. Na bocznym korcie Słowak przegrywał z Philippem Kohlschreiberem ze stratą seta i przełamania, ale odwrócił losy spotkania i zwyciężył 6:7(5), 6:4, 6:1. W ćwierćfinale zameldował się już także Pierre-Hugues Herbert, który w pojedynku kwalifikantów okazał się lepszy od Jewgienija Donskoja.

ABN AMRO World Tennis Tournament, Rotterdam (Holandia)