ATP Rotterdam: dzień porażek braci Zverevów. Alexander przegrał z Dominikiem Thiemem

Dominic Thiem w trzech setach pokonał Alexandra Zvereva w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP World Tour w Rotterdamie. W ćwierćfinale zameldował się już Jo-Wilfried Tsonga, który w środowy wieczór ograł Gillesa Mullera.

Marcin Motyka
PAP/EPA / FILIP SINGER

To było starcie dwóch niezwykle utalentowanych tenisistów, którzy w niedługim czasie mogą zostać czołowymi postaciami męskich rozgrywek. Obaj do meczu I rundy turnieju ATP w Rotterdamie przystąpili jednak w zupełnie innych nastrojach. 19-letni Alexander Zverev przybył do Holandii w glorii singlowego i deblowego mistrza zawodów w Montpellier. Z kolei 23-letni Dominic Thiem w ubiegłym tygodniu odpadł już w II rundzie imprezy w Sofii.

Za faworyta środowego spotkania był uznawany znajdujący się w lepszej sytuacji Zverev. Niemiec wygrał pierwszego seta 6:3, ale im dłużej trwał ten pojedynek, tym popełniał więcej błędów, a górę brała solidność Thiema. W drugiej partii lepszy (6:4) był Austriak. W trzeciej z każdą chwilą coraz bardziej nerwowy 19-latek z Hamburga nie wytrzymał presji. W dziewiątym gemie oddał podanie i po chwili musiał pożegnać się z turniejem.

Tym samym Alexander podzielił los starszego brata, Mischy, który w środę także pożegnał się z turniejem ATP w Rotterdamie. Thiem natomiast w II rundzie zagra z Gillesem Simonem. Z Francuzem mierzył się dotychczas pięciokrotnie, wygrywając trzy razy.

Na zakończenie dnia świetną dyspozycję pokazał Jo-Wilfried Tsonga, który w niedzielnym finale w Montpellier musiał uznać wyższość młodszego z braci Zverevów. W środę Francuz pokonał 6:4, 6:2 Gillesa Mullera.

Tsonga dominował na korcie od pierwszej do ostatniej piłki. W ciągu 62 minut gry ani razu nie musiał bronić break pointa, posłał cztery asy, przy własnym serwisie zdobył 36 z 44 rozegranych punktów i trzykrotnie wywalczył przełamanie. Ćwierćfinałowym rywalem tenisisty z Le Mans zostanie lepszy z chorwackiej pary Marin Cilić - Borna Corić.

ABN AMRO World Tennis Tournament, Rotterdam (Holandia)