ATP Memphis: Sam Querrey i Steve Darcis odprawieni. W niedzielę poznamy nowego mistrza

W niedzielę poznamy nowego triumfatora halowego turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Memphis. W środę odpadli jedyni startujący w zawodach byli mistrzowie - Steve Darcis (2008) i Sam Querrey (2010).

Rafał Smoliński
PAP/EPA / TRACEY NEARMY

Sam Querrey i Steve Darcis mieli się ze sobą spotkać w ćwierćfinale, ale inne plany mieli ich rywale. Rozstawiony z "trójką" Amerykanin zabrał tylko cztery gemy Ryanowi Harrisonowi. W ciągu 54 minut dał się przełamać aż pięciokrotnie, a sam tylko raz odebrał serwis rodakowi.

Tym samym Harrison powalczy w piątek o półfinał z Damirem Dzumhurem. Bośniak rozpoczął pojedynek z Darcisem od utraty podania, ale szybko opanował sytuację na korcie. Pierwszą partię rozstrzygnął w tie breaku, natomiast w drugiej postarał się o jedno przełamanie więcej od przeciwnika. Po 95 minutach pokonał grającego z "siódemką" Belga 7:6(2), 6:4.

Finalista z 2010 roku, rozstawiony z drugim numerem John Isner, rozpoczął występ w Memphis Open od trzysetowej wygranej nad Yoshihito Nishioką. - Wiedziałem, że będzie bardzo trudno. Wolny los w I rundzie jest jak obusieczny miecz - gra się z tenisistą, który ma już na koncie pojedynek i jest pewny siebie. Ja tego nie miałem, ale pozostałem w grze i zdobyłem ważne przełamanie na początku drugiej partii - stwierdził Isner, który pokonał Japończyka 4:6, 6:3, 6:4.

Przeciwnikiem najwyżej notowanego z Amerykanów w halowej imprezie będzie w piątek Donald Young. Leworęczny tenisista wytrzymał ostrzał młodego Reilly'ego Opelki i wygrał partię otwarcia w tie breaku. W drugim secie Young wywalczył kluczowe przełamanie w szóstym gemie, dzięki czemu po 72 minutach wygrał 7:6(3), 6:3.

W środę rozegrano również w Memphis dwa pojedynki I rundy singla. Gruzin Nikołoz Basilaszwili rozgromił Australijczyka Jordana Thompsona 6:3, 6:0 i w nagrodę spotka się w czwartek z najwyżej rozstawionym w drabince Chorwatem Ivo Karloviciem. Problemów nie miał także Kazach Michaił Kukuszkin, który pokonał "szczęśliwego przegranego" z eliminacji Niemca Benjamina Beckera 6:3, 6:4. W czwartek na drodze Kukuszkina stanie Darian King z Barbadosu.