WTA Doha: Daria Kasatkina ponownie lepsza od Andżeliki Kerber, Karolina Pliskova w ćwierćfinale

Daria Kasatkina pokonała 6:4, 0:6, 6:4 Andżelikę Kerber i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Dosze. To drugie w tym roku zwycięstwo Rosjanki nad Niemką.

PAP/EPA / PAUL MILLER

W styczniu w Sydney Daria Kasatkina wyeliminowała Andżelikę Kerber, ówczesną liderkę rankingu, w II rundzie w Sydney. Rosjanka znajdowała się na 26. pozycji. Od tamtego czasu 19-latka z Togliatti straciła miejsce w Top 30, a Niemka przestała być numerem jeden na świecie. W czwartek zmierzyły się w Dosze, gdzie od początku turniej jest paraliżowany przez deszcz i panują wietrzne warunki. W II rundzie katarskiej imprezy Kasatkina pokonała Kerber 6:4, 0:6, 6:4. W ćwierćfinale Rosjanka zmierzy się z mistrzynią olimpijską z Rio de Janeiro, Portorykanką Moniką Puig (WTA 47), którą rok temu pokonała w Indian Wells.

W pierwszym secie było tylko jedno przełamanie. Kasatkina uzyskała je w trzecim gemie. Po gładkim przegraniu drugiej partii, w trzeciej Rosjanka odskoczyła na 4:0. Kerber zbliżyła się na 3:4, ale nie była w stanie odwrócić losów meczu. W ciągu dwóch godzin i dwóch minut Niemka popełniła pięć podwójnych błędów. Naliczono jej 40 kończących uderzeń i 21 niewymuszonych błędów. Kasatkina miała 32 piłki wygrane bezpośrednio i 20 pomyłek.

Karolina Pliskova (WTA 3) wygrała 7:5, 6:4 z Caroline Garcią (WTA 24). W trwającym 69 minut spotkaniu Czeszka obroniła dwa break pointy i zaserwowała 12 asów, o cztery więcej niż jej rywalka. W ćwierćfinale rywalką finalistki US Open 2016 będzie Chinka Shuai Zhang (WTA 31), z którą ma bilans meczów 3-0.

Samantha Stosur (WTA 21) pokonała 6:3, 3:6, 6:4 Barborę Strycovą (WTA 17). W trwającym dwie godziny i siedem minut spotkaniu Australijka wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów. W ćwierćfinale zmierzy się z Dominiką Cibulkovą (WTA 5), z którą ma bilans meczów 5-0.

Lauren Davis (WTA 55) wróciła z 1:5 w pierwszym secie i wygrała 7:5, 6:2 z Jeleną Wiesniną (WTA 16). Amerykanka wykorzystała sześć z 12 break pointów, a Rosjanka zdobyła tylko siedem z 23 punktów przy swoim drugim podaniu. Kolejną przeciwniczką 23-latki z Boca Raton będzie Karolina Woźniacka (WTA 18), która wyeliminowała Agnieszkę Radwańską (WTA 6).