Cykl ITF: Iga Świątek i Maja Chwalińska szybko awansowały do finału

Maja Chwalińska i Iga Świątek nie marnowały w piątek czasu na korcie i błyskawicznie awansowały do finału turniejów rangi ITF Futures. Pierwsza z Polek sięgnęła już po tytuł w grze podwójnej.

Rafał Smoliński
PAP / Krzysztof Świderski

Premierowe trofeum na zawodowych kortach Maja Chwalińska zdobyła w brytyjskim Wirral wspólnie z Miyabi Inoue. Polsko-japońska para zwyciężyła rozstawione z drugim numerem Amerykanki Eminę Bektas i Ronit Yurovsky 6:4, 6:4.

Wcześniej Chwalińska bez problemu awansowała do finału singla. Notowana na 727. miejscu w rankingu WTA 15-letnia tenisistka z Dąbrowy Górniczej rozgromiła 6:0, 6:1 Niemkę Julię Wachaczyk (WTA 386). W sobotnim pojedynku o tytuł jej przeciwniczką będzie Brytyjka Maia Lumsden (WTA 806).

Gładkie zwycięstwo odniosła również klasyfikowana na 835. pozycji 15-letnia Iga Świątek. Na mączce w Bergamo w 58 minut wyeliminowała grającą z dziką kartą Włoszkę Tatianę Pieri (WTA 875), którą pewnie pokonała 6:0, 6:2.

Przeciwniczką reprezentantki warszawskiej Legii w pojedynku finałowym będzie oznaczona "dwójką" Martina di Giuseppe (WTA 348). Świątek celuje w drugie zawodowe mistrzostwo po tym, jak w zeszłym roku wygrała halowe zawody ITF w Sztokholmie.

W egipskim Szarm el-Szejk o tytuł w grze podwójnej nie powalczą w sobotę Paulina Czarnik i Sarah-Rebecca Sekulić. Polsko-niemiecki debel przegrał w piątkowym półfinale z belgijską parą Britt Geukens i Magali Kempen 4:6, 4:6.

piątek, 17 lutego
wyniki i program turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Szarm el-Szejk (Egipt), 15 tys. dolarów, kort twardy

półfinał gry podwójnej:

Britt Geukens (Belgia) / Magali Kempen (Belgia) - Paulina Czarnik (Polska) / Sarah-Rebecca Sekulić (Niemcy) 6:4, 6:4

Wirral (Wielka Brytania), 15 tys. dolarów, kort twardy w hali

finał gry pojedynczej:

Maja Chwalińska (Polska) - Maia Lumsden (Wielka Brytania) *sobota

półfinał gry pojedynczej:

Maja Chwalińska (Polska) - Julia Wachaczyk (Niemcy, 3) 6:0, 6:1

finał gry podwójnej:

Maja Chwalińska (Polska) / Miyabi Inoue (Japonia) - Emina Bektas (USA, 2) / Ronit Yurovsky (USA, 2) 6:4, 6:4