WTA Dubaj: pewne otwarcie Samanthy Stosur, porażka Roberty Vinci

Australijka Samantha Stosur pokonała 6:3, 6:3 Chinkę Kai-Lin Zhang i awansowała do II rundy turnieju WTA w Dubaju. Odpadła Włoszka Roberta Vinci.

PAP/EPA / JOE CASTRO

Samantha Stosur (WTA 21), mistrzyni US Open 2011, w Dubaju do tej pory nigdy nie doszła dalej niż do ćwierćfinału. Ósmy występ w imprezie rozpoczęła od łatwego zwycięstwa nad Chinką Kai-Lin Zhang (WTA 137). W ciągu 74 minut Australijka zaserwowała cztery asy i zdobyła 23 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła cztery z sześciu break pointów i wykorzystała pięć z ośmiu szans na przełamanie.

Roberta Vinci (WTA 25) przegrała 6:3, 5:7, 3:6 z Kristyną Pliskovą (WTA 55). Włoszka serwowała po zwycięstwo przy stanie 6:3, 5:4 i od tego momentu straciła cztery gemy z rzędu. W trzecim secie było tylko jedno przełamanie. Czeszka uzyskała je na 4:2. W trwającym godzinę i 54 minut meczu zaserwowała dziewięć asów i zdobyła 36 z 44 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Caroline Garcia (WTA 24) pokonała 6:3, 6:3 Johannę Larsson (WTA 58). W trwającym 67 minut spotkaniu Francuzka odparła cztery break pointy i zgarnęła 26 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Problemów z awansem nie miała również Jekaterina Makarowa (WTA 37), która oddała cztery gemy Chince Lin Zhu (WTA 115). Rosjanka straciła tylko cztery punkty przy własnym pierwszym serwisie. Kolejną jej rywalką będzie Dominika Cibulkova, którą wyeliminowała w III rundzie tegorocznego Australian Open.

Anastazja Pawluczenkowa (WTA 22) przegrała 6:7(6), 6:2, 4:6 z Ons Jabeur (WTA 171). W pierwszym secie Tunezyjka wróciła z 3:5, a w tie breaku obroniła dwie piłki setowe przy 4-6. W trwającym dwie godziny i sześć minut spotkaniu Rosjanka o sześć punktów więcej (98-92), ale nie awansowała do II rundy. Kolejną przeciwniczką Jabeur będzie Qiang Wang (WTA 78), która pokonała 7:6(1), 6:2 Jelenę Ostapenko (WTA 34). W pierwszym secie Łotyszka z 2:5 wyrównała na 5:5, ale nic jej to nie dało. W ciągu 84 minut popełniła 10 podwójnych błędów.

Laura Siegemund (WTA 41) pokonała 6:7(4), 6:4, 7:6(3) Silvię Soler (WTA 122). Niemka wróciła ze stanu 6:7, 0:2 i odniosła pierwsze zwycięstwo od września (miała serię siedmiu z rzędu porażek w I rundzie). W trwającym dwie godziny i 57 minut spotkaniu było 13 przełamań, ale żadnego w trzecim secie. Anastasija Sevastova (WTA 35) obroniła 10 z 11 break pointów i zwyciężyła 6:1, 7:5 Irinę-Camelię Begu (WTA 28). Po zdobyciu w sierpniu tytułu we Florianopolis, Rumunka wygrała tylko trzy z 18 kolejnych spotkań.

Viktorija Golubić (WTA 59) pokonała 6:7(4), 6:3, 6:2 Caglę Buyukakcay (WTA 81). W pierwszym secie Szwajcarka prowadziła 5:3, miała trzy piłki setowe, a w tie breaku d 3-1 zdobyła tylko jeden punkt. W drugiej partii wróciła z 0:2, a w trzeciej od 0:1 wywalczyła pięć gemów z rzędu. Mecz trwał dwie godziny i 43 minuty. Mona Barthel (WTA 109) wygrała 6:1, 6:3 z Jeleną Janković (WTA 51) i w II rundzie zmierzy się z Andżeliką Kerber, z którą ma bilans spotkań 2-2.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)