ATP Delray Beach: Adrian Mannarino ukarany za niesportowe zachowanie. Dudi Sela nie postraszył mistrza

Kyle Edmund po raz drugi z rzędu wygrał mecz w wyniku niesportowego zachowania rywala. W I rundzie turnieju w Delray Beach zdyskwalifikowany został Adrian Mannarino. Broniący tytułu Sam Querrey skorzystał na problemach zdrowotnych Dudiego Seli.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / TANNEN MAURY

Zaledwie dwa tygodnie temu Kyle Edmund zdobył punkt na wagę triumfu w meczu Pucharu Davisa po tym, jak Denis Shapovalov trafił piłką głównego arbitra. W poniedziałek Brytyjczyk znów odniósł zwycięstwo w podobnych okolicznościach, tym razem w wyniku fatalnego zachowania Adriana Mannarino w pojedynku I rundy zawodów Delray Beach Open na Florydzie.

Leworęczny Francuz od początku nie miał ochoty do gry. Pierwszego seta przegrał w stosunku 3:6 i wówczas zaczęły się prawdziwe problemy. Najpierw tenisista z Soizy kopnął krzesło, potem prowokował chłopców do podawania piłek. Jednego z nich lekko nawet trafił piłką, ale wówczas sędzia był jeszcze łaskawy. Miarka się jednak przebrała w szóstym gemie drugiej partii, kiedy Mannarino bezczelnie wystrzelił return poza kort. Chamskie zachowanie kosztowało go stratę gema i w taki oto sposób Edmund wygrał 6:3, 6:0.

W pozostałych meczach niespodzianek ne było. Broniący tytułu Sam Querrey skorzystał na problemach z plecami Dudiego Seli, bowiem Izraelczyk skreczował przy stanie 6:2, 2:1 dla Amerykanina. Dwusetowych porażek doznali kwalifikanci, Kimmer Coppejans i Akira Santillan. Belga wyeliminował Yoshihito Nishioka, zaś Japończyka Taylor Fritz. Ze stanu 0-1 w setach skutecznie powrócił Tajwańczyk Yen-Hsun Lu, który odprawił Amerykanina Bjorna Fratangelo.