WTA Dubaj: Catherine Bellis kolejną rywalką Agnieszki Radwańskiej, niespodziewana porażka Dominiki Cibulkovej

Catherine Bellis pokonała w dwóch setach Laurę Siegemund i to ona będzie w środę kolejną rywalką Agnieszki Radwańskiej w turnieju WTA Premier 5 na kortach twardych w Dubaju. Niespodziewaną porażkę poniosła we wtorek Dominika Cibulkova.

Karolina Konstańczak
PAP/EPA / PETER FOLEY

Z powodu opadów deszczu pierwszy mecz w Zjednoczonych Emiratach Arabskich rozpoczął się godzinę i 45 minut później. Rozstawiona z numerem trzecim Dominika Cibulkova bardzo szybko zakończyła swoją przygodę z turniejem WTA Premier 5 w Dubaju. Słowaczka po raz drugi w tym roku przegrała z Jekateriną Makarową - w Australian Open uległa leworęcznej rywalce 2:6, 7:6(3), 3:6, natomiast w Dubaju 2:6, 6:4, 2:6, mimo prowadzenia 2:0 i 30-0 w decydującej partii.

Warto podkreślić, że Makarowa rozpoczęła ten sezon z bilansem 0-3 w konfrontacjach z Cibulkovą. Rywalką notowanej obecnie na 37. miejscu 28-latki z Moskwy będzie w III rundzie Amerykanka Lauren Davis, która okazała się lepsza od Kristyny Pliskovej.

Do 1/8 finału awansowała również Catherine Bellis, która będzie kolejną przeciwniczką Agnieszki Radwańskiej. 17-letnia Amerykanka pokonała we wtorek Niemkę Laurę Siegemund 7:5, 7:6(3), odrabiając w pierwszym secie stratę z wyniku 2:4, natomiast w drugim z rezultatu 1:4. Warto dodać, że dzień wcześniej wróciła ze stanu 1:5 w pojedynku z Julią Putincewą, dzięki czemu nie straciła seta. Polka i reprezentantka USA zagrają ze sobą w środę po raz pierwszy.

Monica Puig, która w ubiegłym tygodniu awansowała do pierwszego półfinału od igrzysk olimpijskich, pokonała we wtorek rozstawioną z numerem 15. Caroline Garcię 6:1, 4:6, 6:2. Francuzka słabo rozpoczęła ten sezon, wygrywając w sumie pięć meczów w czterech turniejach. Kolejną rywalką Portorykanki będzie albo występująca z "jedynką" przy nazwisku Andżelika Kerber, albo Mona Barthel.

Ana Konjuh, 36. obecnie tenisistka świata, wygrała z Samanthą Stosur 6:4, 6:3 po godzinie i 22 minutach spędzonych na korcie. Było to pierwsze spotkanie pomiędzy tymi tenisistkami. Chorwatka zmierzy się teraz z Jeleną Wiesniną, pogromczynią Misaki Doi.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)