ATP Delray Beach: Juan Martin del Potro i Milos Raonić zwycięscy w I rundzie. Pechowa porażka Tommy'ego Haasa

Juan Martin del Potro i Milos Raonić w dwóch setach wygrali swoje mecze I rundy turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Delray Beach. Szansy na pierwsze zwycięstwo od blisko dwóch lat nie wykorzystał Tommy Haas.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / GEORGIOS KEFALAS

Wtorkowa sesja wieczorna na korcie centralnym w Delray Beach była szczególna. Najpierw na główną arenę wyszedł 38-letni Tommy Haas, który starał się o pierwsze zwycięstwo od wielkoszlemowego Wimbledonu 2015. Doświadczony Niemiec dobrze rozpoczął mecz. Partię otwarcia wygrał po tie breaku, a w drugiej przełamał na 4:3.

I wtedy zaczęły się problemy. Były wicelider rankingu ATP doznał kontuzji mięśnia nogi i nie był w stanie domknąć seta. Nikołoz Basilaszwili z trudem wykorzystał swoją szansę i wygrał kluczowego tie breaka. W decydującej partii wydarzenia potoczyły się już błyskawicznie, bowiem Gruzin przełamał w pierwszym gemie. Po dwóch godzinach i 14 minutach zwyciężył 6:7(4), 7:6(8), 6:2. Mimo porażki Haas planuje już kolejne starty. Na kort chce wrócić w Miami, ponieważ wcześniej będzie pracował jako dyrektor zawodów w Indian Wells.

Pierwszy mecz w sezonie 2017 rozegrał Juan Martin del Potro. Argentyńczyk odpoczywał po zeszłorocznym powrocie na kort, ponieważ tak zalecili mu lekarze. Tenisista z Tandil zmierzył się we wtorek z Kevinem Andersonem, który w ostatnich miesiącach zmagał się licznymi urazami. Triumfator US Open 2009 musiał bronić tylko jednego break pointa, na początku pierwszego seta. Potem lepiej poradził sobie w wietrznych warunkach i dwukrotnie przełamał podanie rywala. W całym meczu zwyciężył 6:4, 6:4, dzięki czemu powalczy w czwartek o ćwierćfinał z Damirem Dzumhurem.

W sesji dziennej pewną wygraną nad kwalifikantem Timem Smyczkiem zanotował Milos Raonić. Najwyżej rozstawiony w drabince Kanadyjczyk zwyciężył 6:1, 6:4. W dwóch setach do II rundy awansowali także Jack Sock, Steve Johnson i Donald Young, który w końcu znalazł sposób na potężnie serwującego Ivo Karlovicia. Porażki doznał oznaczony "szóstką" Bernard Tomic, którego wyeliminował Steve Darcis.