WTA Dubaj: Andżelika Kerber nie dała szans Monice Puig, trzy sety Eliny Switoliny

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / FILIP SINGER /
PAP/EPA / FILIP SINGER /

Niemka Andżelika Kerber pokonała 6:2, 6:3 Portorykankę Monikę Puig w III rundzie turnieju WTA w Dubaju. Z problemami do ćwierćfinału awansowała Ukrainka Elina Switolina.

Andżelika Kerber (WTA 2) i Monica Puig (WTA 42) spotkały się po raz pierwszy od czasu igrzysk olimpijskich. W Rio de Janeiro w trzech setach lepsza była Portorykanka, która zdobyła złoty medal. Tym razem Niemka wygrała 6:2, 6:3 po 65 minutach. Wiceliderka rankingu obroniła pięć break pointów i zdobyła 24 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Kerber podwyższyła na 3-1 bilans wszystkich meczów z Puig.

Elina Switolina (WTA 13) pokonała 4:6, 6:4, 6:3 Christinę McHale (WTA 44). W pierwszym secie Ukrainka zmarnowała prowadzenie 3:1, a w drugim od 3:0 przegrała cztery gemy z rzędu. Opanowała jednak sytuację i doprowadziła do trzeciej partii, którą rozpoczęła od straty serwisu. Później dwa razy przełamała rywalkę i zapewniła sobie zwycięstwo po dwóch godzinach i 22 minutach.

We wtorek Kristina Mladenović (WTA 31) wyeliminowała Karolinę Pliskovą i odniosła trzecie w karierze zwycięstwo nad tenisistką z Top 3 rankingu. Dzień później Francuzka popełniła dziewięć podwójnych błędów i przegrała 1:6, 4:6 z Qiang Wang  (WTA 76).

Ćwierćfinalistka US Open 2016 Anastasija Sevastova (WTA 35) pokonała 6:4, 6:3 Shuai Peng (WTA 57). Początek należał do Chinki, która w pierwszym secie nie wykorzystała prowadzenia 3:0. W ciągu 79 minut Łotyszka zamieniła na przełamanie sześć z 12 okazji.

Ana Konjuh (WTA 36) wróciła z 3:6, 0:2 i wygrała 3:6, 6:4, 7:6(4) z Jeleną Wiesniną (WTA 16). W trwającym dwie godziny i 31 minut spotkaniu Chorwatka zaserwowała osiem asów, a Rosjanka popełniła 11 podwójnych błędów. Lauren Davis (WTA 46) pokonała 4:6, 6:1, 6:3 Jekaterinę Makarową (WTA 37). W pierwszym secie Amerykanka zmarnowała prowadzenie 3:0, ale w dwóch kolejnych przełamała rywalkę pięć razy.

W ćwierćfinale Kerber zagra z Konjuh (bilans 1-0 dla Niemki), Switolina zmierzy się z Davis (3-0 dla Ukrainki), a Sevastova spotka się z Wang (będzie to ich pierwszy mecz).

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie) WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,666 mln dolarów środa, 22 lutego

III runda gry pojedynczej:

Andżelika Kerber (Niemcy, 1) - Monica Puig (Portoryko) 6:2, 6:3 Elina Switolina (Ukraina, 7) - Christina McHale (USA) 4:6, 6:4, 6:3 Ana Konjuh (Chorwacja) - Jelena Wiesnina (Rosja, 8) 3:6, 6:4, 7:6(4) Lauren Davis (USA) - Jekaterina Makarowa (Rosja) 4:6, 6:1, 6:3 Anastasija Sevastova (Łotwa) - Shuai Peng (Chiny, WC) 6:4, 6:3 Qiang Wang (Chiny) - Kristina Mladenović (Francja) 6:1, 6:4

Czy Andżelika Kerber awansuje do półfinału turnieju WTA w Dubaju?