ATP Marsylia: Kyrgios walczy o obronę tytułu, Gasquet pokonał Jużnego w starciu czarodziejów bekhendu

Broniący tytułu Nick Kyrgios w dwóch setach pokonał Maleka Jaziriego w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP World Tour 250 w Marsylii. Do ćwierćfinału awansowali też Francuzi - Richard Gasquet, Lucas Pouille i Gilles Simon.

Marcin Motyka
PAP/EPA / DEAN LEWINS

Przed 12 miesiącami w Marsylii Nick Kyrgios zdobył debiutancki w karierze tytuł w głównym cyklu. W tym roku wrócił na turniej Open 13, aby bronić mistrzostwa. W środę wykonał ku temu pierwszy krok. W meczu II rundy rozstawiony z numerem trzecim Australijczyk pokonał 6:4, 6:2 Maleka Jaziriego.

Kyrgios dominował na korcie od pierwszej do ostatniej piłki tego zaledwie 58-minutowego spotkania. Tenisista z Canberry zapisał na swoim koncie 12 asów, 33 z 44 wygranych punktów po trafionym pierwszym podaniu, wykorzystał trzy z pięciu break pointów, a sam ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem.

Richard Gasquet i Michaił Jużny to tenisiści grający przepięknym jednoręcznym bekhendem. W środę po 11. mogli sprawdzić, kto w danym dniu ze swojej lewej strony uderza piłkę lepiej. Wygrał Francuz (7:5, 6:2), obejmując prowadzenie 6-5 w bilansie bezpośrednich konfrontacji z Rosjaninem.

- W porównaniu z poprzednim meczem odczuwałem mniejszy ból łokcia i tym razem wygrałem pierwszego seta, co było bardzo ważne. Czuję się trochę zmęczony, ale teraz przede mną dzień odpoczynku i na piątkowy ćwierćfinał na pewno będę w pełni sił - mówił oznaczony "szóstką" Gasquet.

Drugim reprezentantem gospodarzy, który już zameldował się w 1/4 finału, został Gilles Simon. W pojedynku dwóch Francuzów 32-latek z Nicei po dwóch godzinach i jednej minucie pokonał 6:2, 2:6, 6:3 Juliena Benneteau, ogrywając rodaka szósty raz w dziesiątym spotkaniu.

Również na zakończenie dnia gospodarze mieli powody do zadowolenia. W ostatnim środowym meczu Lucas Pouille ograł 7:5, 7:5 Aljaza Bedene. - Początek roku był dla mnie frustrujący, bo przegrałem kilka meczów i miałem problem z kontuzją, dlatego to zwycięstwo jest dla mnie bardzo ważne. Nie zagrałem idealnie, ale zachowywałem spokój. Nawet wtedy, kiedy zostałem przełamany - powiedział Francuz, dla którego to pierwszy wygrany pojedynek od 3 stycznia.

W zaległym meczu I rundy Danił Miedwiediew wyeliminował turniejową "ósemkę" Benoita Paire'a. Rosjanin zwyciężył 5:7, 7:5, 7:6(4), choć w trzecim secie przegrywał 0:3 z dwoma przełamaniami. - Jestem zadowolony, bo wygrałem, mimo że nie wszystko układało się po mojej myśli. W dwóch pierwszych setach grałem źle, popełniałem wiele niewymuszonych błędów. Ale w trzeciej partii, zwłaszcza w tie breaku, prezentowałem się już naprawdę dobrze - ocenił Rosjanin, który w 1/8 finału zmierzy się z Janem-Lennardem Struffem.