ATP Rio de Janeiro: udany debiut Łukasza Kubota i Marcelo Melo

Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali do ćwierćfinału gry podwójnej rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 500 w Rio de Janeiro. W środę polsko-brazylijska para w dwóch setach pokonała Fabricio Neisa i Joao Souzę.

Marcin Motyka
Łukasz Kubot WP SportoweFakty / Michał Domnik / Łukasz Kubot

Dla Łukasza Kubota to debiut w turnieju Rio Open. Partnerem lubinianina jest Marcelo Melo, który wystąpił we wszystkich poprzednich edycjach tego turnieju, a najlepszy wynik uzyskał w 2014 roku, gdy wraz z Davidem Marrero dotarł do finału.

W Rio Open 2017 Polak i jego brazylijski partner zostali rozstawieni z numerem drugim. W I rundzie trafili na występujących z dziką kartą reprezentantów gospodarzy Fabricio Neisa i Joao Souzę. W środę na bocznym korcie Kubot i Melo wygrali z rywalami z Kraju Kawy 6:1, 7:6(4), choć w drugim secie musieli odrabiać stratę 2:5.

Pojedynek trwał 81 minut. W tym czasie Kubot i Melo posłali jednego asa, popełnili aż dziewięć podwójnych błędów serwisowych, trzykrotnie zostali przełamani, wykorzystali pięć z ośmiu break pointów oraz łącznie zdobyli 67 punktów, o dziesięć więcej od rywali.

W ćwierćfinale polsko-brazylijski duet zmierzy się z Julio Peraltą i Horacio Zeballosem. Chilijsko-argentyński debel w I rundzie pokonał 4:6, 7:6(2), 10-8 Włochów Simone Bolellego i Fabio Fogniniego.

Rio Open, Rio de Janeiro (Brazylia)
ATP World Tour 500, kort ziemny, pula nagród 1,461 mln dolarów
środa, 22 lutego

I runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 2) / Marcelo Melo (Brazylia, 2) - Fabricio Neis (Brazylia, WC) / Joao Souza (Brazylia, WC) 6:1, 7:6(4)

Czy Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansują do półfinału?