WTA Budapeszt: Timea Babos przerwała fatalną serię, pierwsze rozstawione za burtą

Timea Babos po wygranej nad Ipek Soylu awansowała do II rundy halowego turnieju WTA w Budapeszcie. Z rywalizacją pożegnały się już pierwsze tenisistki rozstawione.

Kacper Kowalczyk
PAP/EPA / MARK R. CRISTINO

Od kiedy turniej w Budapeszcie pojawił się ponownie w kalendarzu rozgrywek WTA, wiadomo było, że to Timea Babos będzie jego największą gwiazdą i motorem napędowym całej promocji zawodów. Choć w mieście trudno znaleźć plakatów informujących o imprezie, pierwszy mecz faworytki gospodarzy przyciągnął na trybuny największe tłumy spośród trzech dotychczasowych dni.

Węgierka nie zawiodła swoich kibiców i w ciągu 78 minut rozprawiła się z Ipek Soylu, tym samym przerywając fatalną serię ośmiu porażek z rzędu, trwającą od ubiegłorocznych zawodów w Moskwie.

Niepowodzeniem zakończył się debiut w cyklu WTA Dalmy Galfi. 18-latka z Veszprem nie znalazła sposobu na bezkompromisową mocną grę z linii końcowej w wykonaniu Oceane Dodin.

Wiadomo również, że po tytuł na Węgrzech nie sięgną Sorana Cirstea i Pauline Parmentier. Rozstawiona z "czwórką" Rumunka przegrała w I rundzie z Cariną Witthöft, zaś występująca tuż po niej Francuzka została pokonana w drugim meczu przez kwalifikantkę Alaksandrę Sasnowicz.

Bez większych problemów do ćwierćfinału awansowały dwie reprezentantki Niemiec. Julia Görges uporała się z Donną Vekić w 58 minut, zaś Annika Beck potrzebowała równo godziny, aby pokonać Fanny Stollar.

Hungarian Ladies Open, Budapeszt (Węgry)
WTA International, kort twardy w hali, pula nagród 250 tys. dolarów
środa, 22 lutego

II runda gry pojedynczej:

Lucie Safarova (Czechy, 2) - Su-Wei Hsieh (Tajwan) 6:2, 6:1
Julia Görges (Niemcy, 3) - Donna Vekić (Chorwacja) 6:2, 6:2
Annika Beck (Niemcy, 8) - Fanny Stollar (Węgry, WC) 6:2, 6:0
Aliaksandra Sasnowicz (Białoruś, Q) - Pauline Parmentier (Francja, 6) 7:6(3), 6:4