Challenger Bergamo: Jerzy Janowicz wziął rewanż za Halle

Jerzy Janowicz zrewanżował się Mirzy Basiciowi za porażkę doznaną w 2013 roku na trawnikach w Halle. W czwartek Polak pokonał Bośniaka 7:6(4), 6:2 w II rundzie halowych zawodów ATP Challenger Tour na kortach twardych w Bergamo.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / JULIAN SMITH

Notowany na 230. pozycji Mirza Basić to bardzo niewygodny rywal w warunkach halowych. Bośniak lubi grać na szybkich nawierzchniach i potrafi zaskoczyć serwisem. W czwartek nasz reprezentant nie miał wcale łatwej przeprawy, ale najważniejsze dla niego, że awansował do ćwierćfinału.

Jerzy Janowicz (ATP 243) jako pierwszy znalazł się w niebezpieczeństwie utraty serwisu. W siódmym gemie popełnił aż trzy podwójne błędy i z trudem oddalił cztery break pointy. Zaraz po utrzymaniu podania poprosił o interwencję medyczną, gdyż pojawił się u niego problem z lewą stopą.

Po chwili łodzianin miał już piłkę setową, ale przekonał się jakim serwisem dysponuje 25-latek z Sarajewa. Przełamań w partii otwarcia nie było, więc o zwycięstwie decydował tie break. W rozgrywce tej Janowicz wypracował dwie okazje na zwieńczenie seta i już przy pierwszej posłał niesamowity wygrywający return.

W drugiej odsłonie Basić wyraźnie opadł z sił, a do tego po trzecim gemie poprosił o wizytę fizjoterapeuty. Problemy z nogami zrobiły swoje, co natychmiast wykorzystał nasz zawodnik. Polak zdobył pięć gemów z rzędu i po 81 minutach wygrał ostatecznie 7:6(4), 6:2. Na swoje konto zapisał aż 16 asów.

W piątek, po godz. 19:30, Janowicz będzie mógł pomścić swojego przyjaciela Michała Przysiężnego. Rywalem łodzianina będzie bowiem Białorusin Jegor Gerasimow (ATP 466), który po trzysetowym boju wyeliminował "Ołówka" w finale kwalifikacji.