WTA Kuala Lumpur: Urszula Radwańska zdążyła przed deszczem. Magda Linette poznała rywalkę

Urszula Radwańska awansowała do II rundy eliminacji turnieju WTA International na kortach twardych w Kuala Lumpur. Z deszczem przegrała Paula Kania, a pierwszą rywalkę w głównej drabince poznała w sobotę Magda Linette.

Rafał Smoliński
Urszula Radwańska AFP / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / MATTHEW STOCKMAN / Na zdjęciu: Urszula Radwańska

Z powodu deszczowej pogody tenisistki nie zdołały rozegrać wszystkich meczów I rundy kwalifikacji. Powracająca do touru Urszula Radwańska zrobiła jednak swoje i po 78 minutach wygrała z oznaczoną "piątką" Serbką Ivaną Jorović 6:1, 7:6(3). W niedzielę przeciwniczką krakowianki będzie rozstawiona z "siódemką" zdolna Australijka Ashleigh Barty.

Swojego meczu w eliminacjach nie rozpoczęła Paula Kania. Sosnowiczanka zmierzy się z grającą z "10" Turczynką Ipek Soylu w niedzielę. Jeśli pogoda pozwoli, to zwyciężczyni tego pojedynku spotka się jeszcze w tym samym dniu albo z Białorusinką Aryną Sabalenką, albo z Japonką Miyu Kato. Ich mecz został przerwany przy stanie 3-3 w tie breaku decydującego seta.

W sobotę rozlosowano główną drabinkę zawodów Alya Malaysian Open, w której znalazła się jedna Polka - Magda Linette. Poznanianka zmierzy się w I rundzie z utalentowaną Ukrainką Katariną Zawacką. 17-letnia reprezentantka naszych wschodnich sąsiadów to była 13. juniorka świata. W rankingu WTA zajmuje obecnie 629. pozycję.

W przypadku zwycięstwa rywalką Linette może już być oznaczona "czwórką" Chinka Shuai Peng, która stara się powrócić do Top 20. Najwyżej rozstawione w Kuala Lumpur zostały Ukrainka Elina Switolina i Hiszpanka Carla Suarez.

Alya Malaysian Open, Kuala Lumpur (Malezja)