WTA Acapulco: pewny awans Kristiny Mladenović, Andrea Petković odrobiła straty po falstarcie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / MARTIAL TREZZINI /
PAP/EPA / MARTIAL TREZZINI /

Kristina Mladenović bez większych problemów awansowała do II rundy turnieju WTA International w Acapulco. Mały falstart zaliczyła Andrea Petković, która zdołała triumfować w trzech setach.

Rozstawiona z numerem drugim Kristina Mladenović udanie zainaugurowała turniej WTA International w Acapulco. Francuzka pokonała Varvarę Lepchenko 6:2, 6:3 po godzinie i 15 minutach spędzonych na korcie. Reprezentantka Trójkolorowych przyznała, że nadal odczuwa zmianę czasu - musiała przedostać się z Dubaju, położonego w Azji, do Meksyku.

- Miałam kłopoty, aby się przestawić - powiedziała Mladenović. - Dopiero dwa dni temu przyleciałam tutaj z Dubaju. Cały czas odczuwam różnicę czasu, a do tego w tym miejscu panują zupełnie inne warunki. Cieszę się jednak ze zwycięstwa.

Kolejną rywalką Francuzki będzie Heather Watson, która pokonała kwalifikanktę Bethanie Mattek-Sands 7:5, 6:3.

Do II rundy awansowała również Andrea Petković, 82. obecnie tenisistka świata. Chociaż Niemka przegrała pierwszego seta 2:6 w starciu z 21-letnią Jamie Loeb, odrobiła straty i triumfowała 2:6, 6:1, 6:3. Jej kolejną przeciwniczką będzie Pauline Parmentier, która potrzebowała aż trzech godzin i ośmiu minut, aby pokonać Nicole Gibbs.

- Jestem tutaj już od tygodnia, więc miałam sporo czasu, aby się odpowiednio przygotować - powiedziała Petković. - Nie pamiętam, kiedy ostatnio czekałam równie długo na swój mecz. Na początku byłam nieco spięta, ponieważ moja rywalka miała już za sobą pojedynki eliminacyjne. Grała bardzo szybko, a ja potrzebowałam czasu, aby się zaaklimatyzować. W drugim i trzecim secie szło mi całkiem dobrze.

Niemal trzy godziny na korcie spędziła Kirsten Flipkens, która mierzyła się z 295. na świecie Renatą Zarazuą. Mimo wygrania pierwszego seta 7:5 i prowadzenia 4:2 w drugim, Belgijka musiała przystąpić do decydującej odsłony. W niej nie dała najmniejszych szans 19-letniej faworytce gospodarzy. Flipkens zagra w II rundzie albo z rozstawioną z numerem szóstym Eugenie Bouchard, albo z Ajlą Tomljanović.

Abierto Mexicano Telcel, Acapulco (Meksyk) WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów wtorek, 28 lutego

I runda gry pojedynczej:

Kristina Mladenović (Francja, 2) - Varvara Lepchenko (USA) 6:2, 6:3 Łesia Curenko (Ukraina, 7) - Chloe Paquet (Francja, Q) 6:2, 6:1 Andrea Petković (Niemcy, 8) - Jamie Loeb (USA, Q) 2:6, 6:1, 6:3 Shelby Rogers (USA) - Louisa Chirico (USA) 6:2, 6:2 Pauline Parmentier (Francja) - Nicole Gibbs (USA) 7:5, 6:7(6), 6:2 Heather Watson (Wielka Brytania) - Bethanie Mattek-Sands (USA, Q) 7:5, 6:3 Kirsten Flipkens (Belgia) - Renata Zarazua (Meksyk, WC) 7:5, 6:7(1), 6:1

Czy Kristina Mladenović pokona Heather Watson?