WTA Indian Wells: przewaga ogrania nic nie dała. Trzy gemy Magdy Linette z Karoliną Woźniacką

Magda Linette nie awansowała do 1/16 finału rozgrywanego na kortach twardych turnieju WTA Premier w Indian Wells. W sobotnim spotkaniu II rundy Polka w dwóch setach przegrała z Karoliną Woźniacką.

Marcin Motyka
PAP/EPA / PAUL BUCK

Przed sobotnim pojedynkiem przewaga ogrania była po stronie Magdy Linette. Włącznie z kwalifikacjami dla Polki był to czwarty mecz w tegorocznej edycji turnieju WTA w Indian Wells. Karolina Woźniacka natomiast na korcie pojawiła się pierwszy raz od 25 lutego, kiedy to przegrała finał imprezy w Dubaju z Eliną Switoliną.

Linette od początku meczu starała się grać agresywnie. Zdawała sobie sprawę, że nie powinna wdawać się w długie wymiany z uwielbiającą taką grę rywalką. Tyle że Polka miała problemy z regularnością. I choć zdobywała efektowne punkty, większość jej zagrań lądowało na aucie.

Losy pierwszego seta rozstrzygnęły się w niezwykle zaciętym gemie numer cztery. Wówczas Linette obroniła trzy break pointy, ale przy kolejnym posłała bekhend w aut. Tym samym Woźniacka, która była niczym ściana i odgrywała niemal każdą piłkę, wywalczyła przełamanie i przewagi nie oddała już do samego końca inauguracyjnej odsłony.

Tenisistka z Poznania była sfrustrowana. Dodatkowo drugiego seta zaczęła najgorzej jak tylko mogła - po dwóch wyrzuconych forhendach oddała serwis. To zgasiło płomień nadziei. Dla Polki była to katastrofalna partia. Popełniała ogromną ilość niewymuszonych błędów, zwłaszcza z forhendu, i nie zapisała na swoim koncie choćby honorowego gema. Smecz w siatkę, który zagrała przy meczbolu, był najlepszym podsumowaniem postawy Linette w sobotnim spotkaniu.

Linette, dla której to druga porażka z Woźniacką (we wrześniu ubiegłego roku w Tokio przegrała 3:6, 4:6), za przejście kwalifikacji i awans do II rundy BNP Paribas Open zainkasuje 55 punktów do rankingu. Teraz przed poznanianką występ w innej imprezie rangi WTA Premier w Miami (start 21 marca), gdzie przed rokiem dotarła do III rundy.

Z kolei Woźniacka, triumfatorka w Indian Wells z 2011 roku, o IV rundę powalczy z lepszą z pary Carla Suarez - Katerina Siniakova.