WTA Indian Wells: Jelena Wiesnina pożegnała Andżelikę Kerber, Garbine Muguruza kontra Karolina Pliskova

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / DAVE HUNT /
PAP/EPA / DAVE HUNT /

Jelena Wiesnina pokonała we wtorek Andżelikę Kerber i awansowała do ćwierćfinału turnieju organizowanego w Indian Wells. Swoje mecze wygrały także Karolina Woźniacka, Garbine Muguruza i Kristina Mladenović.

Jelena Wiesnina odniosła we wtorek pierwsze w karierze zwycięstwo nad tenisistką notowaną w Top 3. Rosjanka pokonała drugą na świecie Andżelikę Kerber 6:3, 6:3 w IV rundzie turnieju WTA Premier Mandatory w Indian Wells. W całym spotkaniu 15. zawodniczka globu popisała się 28 winnerami i zanotowała 21 pomyłek.

Uważam, że zagrałam naprawdę dobre spotkanie - powiedziała Wiesnina. - Angie zostanie w przyszłym tygodniu liderką rankingu, więc chciałabym jej pogratulować. Jest niesamowitą tenisistką, która ma za sobą wspaniały sezonu. Jest bardzo waleczna. Na korcie od początku do końca czułam się całkiem dobrze. Serwis mi pomagał i dobrze uderzałam. Na moją stronę wróciło wiele piłek. Andżelika jest jedną z najlepiej broniących się tenisistek w tourze. Zdawałam sobie sprawę, że jak na razie ten sezon nie jest dla niej udany, ale w starciach z czołowymi tenisistkami trzeba samemu wydrzeć zwycięstwo. Nigdy nie otrzyma się go za darmo.

- To nie był mój dzień - powiedziała Kerber, która w całym meczu zanotowała 25 winnerów i 19 pomyłek. - Popełniałam zbyt wiele błędów i źle się poruszałam po korcie. Takie sytuacje się zdarzają. Moja rywalka od początku do końca zaprezentowała wysoki poziom tenisa. Była agresywna i dyktowała warunki.

W swoim pierwszym w karierze ćwierćfinale na kortach w Indian Wells Wiesnina zagra z Venus Williams. Rosjanka prowadzi 3-2 w starciach z Amerykanką.

Garbine Muguruza przerwała we wtorek serię 15 zwycięstw z rzędu Eliny Switoliny. Hiszpanka wygrała 7:6(5), 1:6, 6:0. Warto dodać, że w pierwszym secie triumfatorka ubiegłorocznego Rolanda Garrosa prowadziła 5:2, by przegrywać 5:6 ze stratą podania. W całym spotkaniu tenisistka z Półwyspu Iberyjskiego zanotowała 32 winnery i 25 pomyłek, natomiast jej rywalka 28 piłek bezpośrednio wygranych i 20 błędów.

- Mam za sobą bardzo trudny mecz - powiedziała 23-latka. - To był test, ponieważ ona wygrała 15 meczów z rzędu i awansowała do Top 10. Moja rywalka w drugim secie zagrała bardzo dobrze. Pierwszego to ja rozpoczęłam świetnie, ale wiedziałam, że sytuacja na korcie może się szybko zmienić. Spodziewałam się bitwy.

Ćwierćfinałową rywalką Muguruzy będzie Karolina Pliskova, z którą przegrała pięć ostatnich konfrontacji. - Czeka mnie jeden z najtrudniejszych możliwych meczów. Ona gra bardzo dobrze. Przyglądam się jej poczynaniom na korcie. Dam z siebie wszystko.

Kolejną parę ćwierćfinałową utworzą Karolina Woźniacka i Kristina Mladenović. Dunka pokonała Madison Keys 6:4, 6:4, natomiast Francuzka wygrała z Lauren Davis 6:3, 6:3. Warto dodać, że Amerykanka od poniedziałku będzie 34. rakietą świata (najwyższy ranking w karierze).

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA) WTA Premier Mandatory, kort twardy (Plexipave), pula nagród 7,669 mln dolarów wtorek, 14 marca

IV runda gry pojedynczej:

Garbine Muguruza (Hiszpania, 7) - Elina Switolina (Ukraina, 10) 7:6(5), 1:6, 6:0 Karolina Woźniacka (Dania, 13) - Madison Keys (USA, 9) 6:4, 6:4 Jelena Wiesnina (Rosja, 14) - Andżelika Kerber (Niemcy, 2) 6:3, 6:3 Kristina Mladenović (Francja, 28) - Lauren Davis (USA) 6:3, 6:3 Program i wyniki turnieju kobiet

Która z tenisistek awansuje do półfinału?