WTA Indian Wells: pierwszy wspólny tytuł Martiny Hingis i Yung-Jan Chan

Szwajcarka Martina Hingis i Tajwanka Yung-Jan Chan zostały triumfatorkami gry podwójnej turnieju WTA Premier Mandatory w Indian Wells.

PAP/EPA / GIAN EHRENZELLER

Po półfinale w Dosze i ćwierćfinale w Dubaju, w Indian Wells Martina Hingis i Yung-Jan Chan wywalczyły pierwszy wspólny tytuł. W finale Szwajcarka i Hinduska pokonały 7:6(4), 6:2 Lucie Hradecką i Katerinę Siniakovą. W I secie Czeszki nie wykorzystały prowadzenia 4:2 oraz dwóch piłek setowych w 10. gemie.

W trwającym 90 minut meczu było 12 strat serwisu. Chan i Hingis miały siedem break pointów i wszystkie wykorzystały. Hradecka i Siniakova zamieniły na przełamanie pięć z ośmiu okazji. Czeszki zdobyły tylko sześć z 26 punktów przy swoim drugim podaniu.

Siniakova wystąpiła w szóstym deblowym finale i pozostaje z dwoma tytułami, zdobytymi w Taszkencie w 2014 (z Aleksandrą Krunić) i w Pradze w 2015 roku (z Belindą Bencić). W obecnym sezonie w Shenzhen święciła pierwszy singlowy triumf w głównym cyklu. Bilans deblowych finałów Hradeckiej to teraz 21-20. Dla Czeszek był to czwarty wspólny występ w tym roku. W Australian Open i Dubaju nie wygrały meczu, a w Tajpej zaliczyły finał, w którym przegrały z Yung-Jan Chan i Hao-Ching Chan.

Hingis zdobyła 56. deblowy tytuł w głównym cyklu (bilans finałów 56-21), pierwszy od maja 2016 roku, gdy wspólnie z Sanią Mirza triumfowała w Rzymie. Bilans deblowych finałów Chan to teraz 19-20. W Indian Wells Tajwanka wywalczyła największy tytuł w dotychczasowej karierze.

Hingis po raz trzeci wygrała turniej w Indian Wells w grze podwójnej. W 1999 roku zwyciężyła tutaj wspólnie z Anną Kurnikową (13 oddanych gemów w czterech spotkaniach), a dwa lata temu przeszła przez turniej jak burza w parze z Sanią Mirzą. Razem z Hinduską w pięciu meczach straciły 25 gemów. Tym razem tak łatwo jej nie poszło, ale razem z Chan również w pięciu spotkaniach nie przegrały seta. W 1998 roku Hingis triumfowała w Indian Wells w singlu.

Zarówno Hingis i Chin, jak i Siniakova i Hradecka przeniosą się teraz z Kalifornii na Florydę, gdzie wystąpią w innej wielkiej imprezie Miami Open.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
WTA Premier Mandatory, kort twardy (Plexipave), pula nagród 7,669 mln dolarów
sobota, 18 marca

finał gry podwójnej:

Yung-Jan Chan (Tajwan, 8) / Martina Hingis (Szwajcaria, 8) - Lucie Hradecka (Czechy) / Katerina Siniakova (Czechy) 7:6(4), 6:2

Czy Martina Hingis i Yung-Jan Chan wygrają turniej WTA w Miami?