WTA Miami: szybka porażka Urszuli Radwańskiej w I rundzie eliminacji

Urszula Radwańska przegrała 2:6, 2:6 z Kolumbijką Marianą Duque w I rundzie eliminacji do turnieju WTA Premier Mandatory w Miami.

Urszula Radwańska AFP / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Lachlan Cunningham / Na zdjęciu: Urszula Radwańska

Urszula Radwańska (WTA 321) po raz drugi w tym roku zagrała w kwalifikacjach do turnieju WTA. W Kuala Lumpur udało się jej wygrać jeden mecz. W poniedziałek w Miami krakowianka przegrała 2:6, 2:6 z Marianą Duque (WTA 104).

W gemie otwarcia I seta Radwańska prowadziła 40-15, ale oddała podanie. Krakowianka z 0:2 wyrównała na 2:2, ale przegrała cztery gemy z rzędu. W II partii ponownie od 2:2 zdobywała już tylko pojedyncze punkty.

W trwającym 70 minut spotkaniu Radwańska wywalczyła tylko siedem z 23 punktów przy swoim drugim podaniu. Polka wykorzystała dwa z czterech break pointów, a sama została przełamana sześć razy. Tenisistki rozegrały 98 piłek i 60 padło łupem Duque.

Radwańska walczyła z kontuzją stawu skokowego, a następnie zmagała się z mononukleozą. W lutym w turnieju ITF w Surprise w stanie Arizona zanotowała pierwszy występ od września. Doszła tam do II rundy. Do tej pory Polka zanotowała cztery starty i wygrała dwa mecze.

Radwańska po raz czwarty zagrała w kwalifikacjach do Miami Open. W 2009, 2012 i 2015 roku przeszła je. Dwa lata temu Polka wygrała na Florydzie trzy mecze. W I rundzie turnieju głównego wyeliminowała Coco Vandeweghe, by następnie odpaść po spotkaniu z Venus Williams.