Cykl ITF: porażka Igi Świątek w Hawrze

Iga Świątek na I rundzie zakończyła występ w halowym turnieju ITF na kortach ziemnych we francuskim Hawrze. W środę lepsza od Polki okazała się tenisistka gospodarzy, Marine Partaud.

Rafał Smoliński
Iga Świątek Getty Images / Jack Thomas / Na zdjęciu: Iga Świątek

15-letnia Polka zajmuje obecnie w rankingu WTA 700. pozycję. Jej środowa rywalka jest 622. singlistką świata. W pierwszej partii Iga Świątek nie wykorzystała prowadzenia 5:3, ale była skuteczna w tie breaku.

Warszawianka nie poszła jednak za ciosem w dwóch kolejnych setach, w których zdobyła zaledwie trzy gemy. Po dwóch godzinach i 11 minutach Marine Partaud zwyciężyła 6:7(4), 6:2, 6:1.

Przeciwnika w pojedynku o ćwierćfinał turnieju ITF na kortach ziemnych w tureckiej Antalyi poznał w środę Kamil Majchrzak. Najwyżej rozstawiony piotrkowianin zmierzy się w czwartek z Rosjaninem Ilją Wasiliewem.