ATP Miami: Jared Donaldson obronił trzy meczbole, Rafael Nadal i Kei Nishikori poznali pierwszych rywali

20-letni Jared Donaldson obronił trzy meczbole i w nagrodę zagra w II rundzie turnieju ATP Wrold Tour Masters 1000 w Miami. Pierwszym rywalem Rafaela Nadala będzie Dudi Sela.

Karolina Konstańczak
PAP/EPA / PAUL BUCK

Taylor Fritz, 126. tenisista świata, pokonał w środę Adama Pavlaska 6:2, 6:3 i odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo na kortach w Miami. 19-letni Amerykanin spotka się w II rundzie turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Miami z rozstawionym z numerem 26. Philippem Kohlschreiberem.

20-letni Jared Donaldson obronił w środę aż trzy meczbole z rzędu i pokonał Kyle'a Edmunda 2:6, 7:6(4), 6:2. Warto dodać, że Amerykanin przegrywał 2:6 i 3:5, a nieco później, przy stanie 4:5, wybronił się ze stanu 0-40 przy własnym podaniu i odwrócił losy spotkania. Pojedynek trwał dwie godziny i 23 minuty. Kolejnym rywalem 95. tenisisty świata będzie Mischa Zverev.

Kwalifikant Ernesto Escobedo pokonał Daniela Evansa 7:5, 0:6, 6:3, broniąc dwóch break pointów powrotnych dla Brytyjczyka w trzecim secie. Amerykanin w II rundzie zmierzy się z rozstawionym z numerem 25. Fernando Verdasco.

W II rundzie turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Miami dojdzie do niezwykle ciekawego spotkania pomiędzy Keiem Nishikorim a Kevinen Andersonem. Reprezentant RPA, który sezon temu przeszedł operację kostki, awansował do tej fazy po pokonaniu Dusana Lajovicia 6:2, 7:5. Japończyk prowadzi 2-1 w statystyce starć z rosłym rywalem, jednak to Anderson wygrał ich ostatni pojedynek (Szanghaj 2015).

Federico Delbonis, który po raz 14. z rzędu występuje w turnieju w Miami, wygrał z Juanem Monaco 7:5, 7:6(4), mimo że w drugim secie przegrywał już 3:5. Argentyńczyk zmierzy się w II rundzie z rozstawionym z numerem 15. Pablo Carreno. Przypomnijmy, że Hiszpan w ubiegłym tygodniu osiągnął pierwszy w karierze finał turnieju ATP World Tour Masters 1000.

Aljaz Bedene zagrał w środę siódmy mecz w ciągu siedmiu dni (wcześniej wygrał zawody ATP Challenger Tour w Irving, a w Miami przebijał się przez eliminacje). W I rundzie turnieju głównego Brytyjczyk skreczował przy stanie 7:5 i 4:0 na korzyść Jana-Lennarda Struffa. Kolejnym rywalem Niemca będzie rozstawiony z numerem 20. Gilles Simon.

Guido Pella pokonał Tima Smyczka 3:6, 6:4, 7:6(3) i zagra w II rundzie z Grigorem Dimitrowem. Dudi Sela, pogromca Christiana Harrisona, będzie natomiast pierwszym rywalem Rafaela Nadala. Jiri Vesely, który okazał się lepszy od Tommy'ego Haasa zmierzy się w kolejnej fazie z Albertem Ramosem.

Miami Open , Miami (USA)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy (Laykold), pula nagród 6,993 mln dolarów
środa, 23 marca

I runda gry pojedynczej:

Ernesto Escobedo (USA, Q) - Daniel Evans (Wielka Brytania) 7:5, 0:6, 6:3
Jan-Lennard Struff (Niemcy) - Aljaz Bedene (Wielka Brytania, Q) 7:5, 4:0 i krecz
Jiri Vesely (Czechy) - Tommy Haas (Niemcy) 6:7(5), 6:3, 7:5
Federico Delbonis (Argentyna) - Juan Monaco (Argentyna) 7:5, 7:6(4)
Dudi Sela (Izrael) - Christian Harrison (USA, Q) 6:1, 6:1
Viktor Troicki (Serbia) - Thiago Monteiro (Brazylia) 5:7, 6:3, 6:1
Jared Donaldson (USA, Q) - Kyle Edmund (Wielka Brytania) 2:6, 7:6(4), 6:2
Kevin Anderson (RPA) - Dusan Lajović (Serbia, Q) 6:2, 7:5
Taylor Fritz (USA) - Adam Pavlasek (Czechy) 6:2, 6:3
Guido Pella (Argentyna) - Tim Smyczek (USA, Q) 3:6, 6:4, 7:6(3)