ATP Miami: trzysetowe zwycięstwa Robredo oraz Coricia, Dzumhur obronił cztery meczbole i pokonał Chunga

Tommy Robredo w trzech setach pokonał Nikołoza Basilaszwilego w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Miami. Do 1/32 finału awansowali też m.in. Borna Corić, Damir Dzumhur i Andreas Seppi.

Marcin Motyka
PAP/EPA / LARRY W. SMITH

Tommy Robredo przypomniał sobie, jak smakuje wygrany mecz w turnieju rangi ATP World Tour Masters 1000. Hiszpan, który ma na koncie tytuł w imprezie tej rangi (w 2006 roku w Hamburgu) w I rundzie zawodów w Miami pokonał 3:6, 6:4, 6:2 Nikołoza Basilaszwilego i wygrał pierwszy pojedynek w zmaganiach złotej serii od sierpnia 2015 roku, gdy w Cincinnati ograł Sama Querreya.

Robredo w czwartkowym meczu rozkręcał się powoli. A zwycięstwo zawdzięcza nie tyle własnej dobrej postawie, ile Basileszwilemu, który im dłużej trwał mecz, tym popełniał więcej banalnych pomyłek. Ostatecznie po prawie dwóch godzinach to Hiszpan zapewnił sobie awans do II rundy, gdzie spotka się z... Querreyem, z którym ma bilans 4-0 i - co intrygujące - wszystkie mecze rozegrali przeciw sobie na nawierzchni twardej.

Na korcie centralnej w skwarze i przy dużej wilgotności aż przez dwie godziny i 51 minut walczyli Borna Corić i Marcel Granollers. Chorwat zwyciężył 7:6(6), 4:6, 6:3, w decydującym secie odrabiając stratę przełamania. Kolejnym rywalem 20-latek z Zagrzebia będzie Dominic Thiem, turniejowa "szóstka".

Damir Dzumhur w 12. gemie trzeciej partii obronił cztery piłki meczowe i wygrał 3:6, 6:1, 7:6(4) z utalentowanym Koreańczykiem Hyeonem Chungiem. Bośniak, który w ubiegłorocznej edycji Miami Open dotarł aż do 1/8 finału, eliminując chociażby Rafaela Nadala, w 1/32 finału stanie naprzeciw Nicka Kyrgiosa.

Klęskę w debiucie w Miami poniósł Casper Ruud. 18-letni Norweg, jeden z najbardziej perspektywicznych tenisistów młodego pokolenia, zdobył zaledwie trzy gemy w spotkaniu z Yenem-Hsunem Lu. Tajwańczyk, który w czwartek ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem, a sam uzyskał cztery breaki, o III rundę powalczy z innym zawodnikiem z tzw. grupy "Next Gen", Alexandrem Zverevem, oznaczonym numerem 16.

Z poczuciem zawodu kort opuszczała też inna wielka nadzieja męskiego tenisa, Karen Chaczanow. 20-latek z Moskwy po dwóch godzinach i 26 minutach przegrał 4:6, 6:3, 6:7(4) z Diego Schwartzmanem. Argentyńczyk w następnej fazie Miami Open zagra z Davidem Ferrerem, finalistą tego turnieju sprzed czterech lat.

Do 1/32 finału awansowali również Adrian Mannarino i Andreas Seppi. Francuz wyeliminował kwalifikanta Benjamina Beckera, natomiast Włoch okazał się lepszy od Radu Albota, który także przebijał się przez eliminacje.

Miami Open, Miami (USA)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy (Laykold), pula nagród 6,993 mln dolarów
czwartek, 23 marca

I runda gry pojedynczej:

Damir Dzumhur (Bośnia i Hercegowina) - Hyeon Chung (Korea Południowa) 3:6, 6:1, 7:6(4)
Diego Schwartzman (Argentyna) - Karen Chaczanow (Rosja) 6:4, 3:6, 7:6(4)
Borna Corić (Chorwacja) - Marcel Granollers (Hiszpania) 7:6(6), 4:6, 6:3
Tommy Robredo (Hiszpania) - Nikołoz Basilaszwili (Gruzja) 3:6, 6:4, 6:2
Andreas Seppi (Włochy) - Radu Albot (Mołdawia, Q) 6:4, 6:4
Adrian Mannarino (Francja) - Benjamin Becker (Niemcy, Q) 7:6(6), 6:3
Yen-Hsun Lu (Tajwan) - Casper Ruud (Norwegia, WC) 6:2, 6:1