WTA Miami: deszcz przyszedł z pomocą Garbine Muguruzie, Bethanie Mattek-Sands pokonała Elinę Switolinę

Opady deszczu uniemożliwiły kontynuowanie pojedynku Garbine Muguruzy z Christiną McHale, który został przerwany przy stanie 0:6 i 2:3 na niekorzyść Hiszpanki. Do III rundy w Miami awansowała natomiast Bethanie Mattek-Sands.

Karolina Konstańczak
PAP/EPA / WALLACE WOON

Bethanie Mattek-Sands odniosła pierwsze od 2015 roku zwycięstwo nad tenisistką notowaną w Top 10 - dwa lata temu pokonała siódmą na świecie Anę Ivanović, natomiast w czwartek okazała się lepsza od Eliny Switoliny. Amerykanka wygrała z Ukrainką 7:5, 6:4, mimo że w drugim secie przegrywała 2:4.

Rywalką Mattek-Sands w III rundzie turnieju WTA Premier Mandatory w Miami będzie Anastazja Pawluczenkowa. Rosjanka pokonała Jarosławę Szwiedową 6:7(3), 6:2, 6:0.

W sporych tarapatach znalazła się Garbine Muguruza, której mecz z Christiną McHale został przerwany przy stanie 0:6, 2:3 ze stratą podania na niekorzyść Hiszpanki z powodu opadów deszczu i będzie dokończony w piątek. W pierwszym secie triumfatorka ubiegłorocznego Rolanda Garrosa zanotowała trzy winnery i aż 16 błędów. Na zwyciężczynie tego meczu czeka w III rundzie Shuai Zhang.

Karolina Woźniacka nie miała żadnych kłopotów z pokonaniem kwalifikantki Varvary Lepchenko i po godzinie i sześciu minutach wygrała 6:1, 6:2. Dunka w całym meczu zanotowała 12 winnerów i osiem pomyłek. Amerykanka natomiast popisała się 11 piłkami bezpośrednio wygranymi, ale popełniła również 21 niewymuszonych błędów. Kolejną rywalką 12. rozstawionej będzie albo Sorana Cirstea, albo Anastasija Sevastova. Pojedynek Rumunki z Łotyszką został przerwany przy stanie 6-4 w tie breaku pierwszego seta dla Cirstei.

Ajla Tomljanović jest niezwykle blisko awansu do III rundy turnieju w Miami. Przy stanie 3:6, 6:4 i 5:3 na korzyść Chorwatki spotkanie zostało przerwane. Na lepszą z tej pary czeka już Lucie Safarova.

Julia Putincewa pokonała Carinę Witthöft 6:4, 6:4 i zagra w III rundzie z Karoliną Pliskovą. Jana Cepelova okazała się natomiast lepsza od Coco Vandeweghe. Kolejną rywalką Słowaczki będzie lepsza z pary Barbora Strycova - Johanna Larsson.

Miami Open, Miami (USA)
WTA Premier Mandatory, kort twardy (Laykold), pula nagród 7,669 mln dolarów
czwartek, 23 marca

II runda gry pojedynczej:

Karolina Woźniacka (Dania, 12) - Varvara Lepchenko (USA, Q) 6:1, 6:2
Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 17) - Jarosława Szwiedowa (Kazachstan) 6:7(3), 6:2, 6:0
Julia Putincewa (Kazachstan, 27) - Carina Witthöft (Niemcy) 6:4, 6:4
Bethanie Mattek-Sands (USA, WC) - Elina Switolina (Ukraina, 9) 7:5, 6:4
Jana Cepelova (Słowacja, Q) - Coco Vandeweghe (USA, 18) 6:2, 3:6, 6:1

Jelena Wiesnina (Rosja, 13) - Ajla Tomljanović (Chorwacja, WC) 6:3, 4:6, 3:5, 15-15*do dokończenia
Garbine Muguruza (Hiszpania, 6) - Christina McHale (USA) 0:6, 2:3* do dokończenia
Anastasija Sevastova (Łotwa, 19) - Sorana Cirstea (Rumunia) *6:6(4-6) do dokończenia