Cykl ITF: niełatwa przeprawa Kamila Majchrzaka. Marcin Gawron nie zagra o tytuł w deblu

Kamil Majchrzak po trzysetowym boju pokonał po 140 minutach Brytyjczyka Jaya Clarke'a 6:2, 2:6, 7:6(1) i awansował do półfinału turnieju ITF na kortach ziemnych w tureckiej Antalyi.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / SOEREN STACHE

Po pewnych zwycięstwach w pierwszej i drugiej rundzie piotrkowianin dał się zaskoczyć notowanemu na 420. pozycji w rankingu ATP Brytyjczykowi. Kamil Majchrzak stracił tylko dwa gemy w partii otwarcia, ale drugiego seta wygrał w takim samym stosunku Jay Clarke.

W decydującej części spotkania wydarzenia zmieniały się jak w kalejdoskopie, a panowie wygrywali gemy seriami. Od przełamania zaczął piotrkowianin, lecz po kilkunastu minutach to rywal prowadził już 3:2. W 12. gemie nasz tenisista nie zamknął pojedynku przy własnym serwisie, ale w kluczowym tie breaku oddał Clarke'owi tylko punkt.

O miejsce w finale zawodów w Antalyi klasyfikowany na 262. miejscu Majchrzak powalczy w sobotę z rozstawionym z "trójką" Niemcem Marvinem Netuschilem (ATP 351). 25-letni reprezentant naszych zachodnich sąsiadów spędził w piątek na korcie o 11 minut więcej od Polaka. W sobotnich półfinałach wystąpią wszyscy najwyżej rozstawieni uczestnicy tureckiej imprezy. W drugim meczu faworyt gospodarzy, Turek Cem Ilkel (ATP 319), zmierzy się z Rosjaninem Iwanem Nedelko (ATP 387).

Marcin Gawron i Michal Schmid nie powalczą o tytuł w grze podwójnej zawodów ITF na kortach ziemnych we włoskiej miejscowości Santa Margherita di Pula. W piątek lepsi od polsko-czeskiej pary okazali się Rumun Dragos Dima i Argentyńczyk Juan Pablo Paz, którzy zwyciężyli 6:2, 7:6(5).

piątek, 24 marca
wyniki i program turniejów cyklu ITF:

MĘŻCZYŹNI

Santa Margherita di Pula (Włochy), 25 tys. dolarów, kort ziemny

półfinał gry podwójnej:

Dragos Dima (Rumunia) / Juan Pablo Paz (Argentyna) - Marcin Gawron (Polska) / Michal Schmid (Czechy) 6:2, 7:6(5)