ATP Miami: Rafael Nadal i Kei Nishikori w III rundzie, Grigor Dimitrow wyeliminowany

Rafael Nadal w dwóch setach pokonał Dudiego Sela w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 1000 w Miami. Do 1/16 finału awansowali też Kei Nishikori i Jack Sock, odpadł natomiast Grigor Dimitrow.

Marcin Motyka
PAP/EPA / DANIEL MURPHY

Piątek był dniem, w którym na niwie sportowej Hiszpania okazała się lepsza od Izraela. Najpierw piłkarska reprezentacja tego kraju wygrała 4:1 w meczu eliminacji mistrzostw świata, a kilka godzin później najlepszy hiszpański tenisista Rafael Nadal w II rundzie turnieju ATP w Miami pokonał 6:3, 6:4 pierwszą rakietę Izraela, Dudiego Selę.

- Nie było łatwo. Na korcie nie czułem się dobrze. To był jeden z takich dni, kiedy po prostu trzeba wygrać mecz. Ja to zrobiłem i jestem zadowolony. To bardzo trudny turniej. Ale miałem tydzień na przygotowanie się i jedyne, co mi teraz pozostało, to spróbować odnieść tu sukces - powiedział Nadal, który w III rundzie zagra z Philippem Kohlschreiberem.

Równie pewną inaugurację ma za sobą Kei Nishikori. Japończyk wygrał 6:4, 6:3 z Kevinem Andersonem, rewanżując się Afrykanerowi za październikową porażkę z Szanghaju. - To był świetny mecz na rozpoczęcie turnieju. Zagrałem bardzo solidnie, prawie idealnie - mówił Japończyk, którego kolejnym rywalem będzie Fernando Verdasco. Hiszpan w piątek po dwóch wyrównanych setach ograł Ernesto Escobedo. - On od kilku miesięcy gra na wysokim poziomie. Jest doświadczonym i trudnym rywalem - dodał tenisista z Shimane.

Po raz pierwszy w sezonie 2017 Grigor Dimitrow został wyeliminowany już po premierowym spotkaniu. W sesji wieczornej na korcie centralnej rozstawiony z numerem dziewiątym Bułgar sensacyjnie przegrał 3:6, 6:7(5) z Guido Pellą. Argentyńczyk, dla którego pokonanie Dimitrowa, aktualnie 13. gracza świata, to drugie największe zwycięstwo w karierze, o IV rundę powalczy z Nicolasem Mahutem. Francuz w 1/32 finału okazał się lepszy od innego rozstawionego, Steve'a Johnsona, turniejowej "23".

Tylko 31 minut trwał mecz rewelacji ubiegłotygodniowych zmagań w Indian Wells. Jack Sock, półfinalista BNP Paribas Open, wyeliminował Yoshihito Nishiokę (w Kalifornii dotarł do 1/8 finału), który skreczował po sześciu gemach z powodu zmęczenia. Oznaczony numerem 13. Amerykanin w kolejnej fazie Miami Open stanie naprzeciw Jiriego Vesely'ego.

Donald Young po raz drugi w ciągu niespełna dwóch tygodni wygrał z Lucasem Pouille'em. W Indian Wells Amerykanin zwyciężył w trzech partiach, natomiast w piątek, w II rundzie Miami Open, triumfował o wiele łatwiej - 6:2, 6:4. Teraz Younga czeka starcie z nieobliczalnym Benoitem Paire'em, który oddał ledwie pięć gemów Pablo Cuevasowi.

Inną parę tenisistów nierozstawionych w 1/16 finału utworzyli Jan-Lennard Struff i Federico Delbonis. Niemiec zdeklasował oznaczonego numerem 20. Gillesa Simona (6:1, 6:1), z kolei Argentyńczyk pokonał 1:6, 7:5, 6:2 turniejową "16", Pablo Carreno, półfinalistę z Indian Wells.

W turnieju nie ma już także "28", Mischy Zvereva. Niemiec uległ w dwóch setach kwalifikantowi Jaredowi Donaldsonowi. 20-latek z Rhode Island w III rundzie zmierzy się z powracającym po kontuzji Milosem Raoniciem.