WTA Miami: Lucie Safarova lepsza od Dominiki Cibulkovej, trzeci krecz Garbine Muguruzy w sezonie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ERIK S. LESSER /
PAP/EPA / ERIK S. LESSER /

Czeszka Lucie Safarova pokonała 7:6(5), 6:1 Słowaczkę Dominikę Cibulkovą i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Premier Mandatory w Miami. Po raz trzeci w tym roku meczu nie dokończyła Hiszpanka Garbine Muguruza.

W 2015 roku Lucie Safarova doszła do ćwierćfinału w Madrycie oraz finału Rolanda Garrosa i zadebiutowała w Top 10 rankingu. W Miami Czeszka notuje najlepszy występ w wielkim turnieju od tamtego czasu. W IV rundzie pokonała 7:6(5), 6:1 Dominikę Cibulkovą (WTA 5). Safarova (WTA 36) poprawiła na 3-5 bilans meczów ze Słowaczką i awansuje w rankingu co najmniej na 28. miejsce.

W trwającym godzinę i 49 minut meczu Safarova popełniła osiem podwójnych błędów i zaserwowała dziewięć asów. Czeszka obroniła siedem z 10 break pointów, a sama pięć razy przełamała rywalkę. Cibulkova zdobyła tylko siedem z 25 punktów przy swoim drugim podaniu.

Po raz trzeci w tym roku skreczowała Garbine Muguruza (WTA 6). Wcześniej zdarzyło się jej to w Brisbane z Alize Cornet i w Dubaju z Kateryną Bondarenko. Tym razem Hiszpanka nie dokończyła meczu z Karoliną Woźniacką (WTA 14) w IV rundzie Miami Open. Przy stanie 7:6(5) dla Dunki mistrzyni Rolanda Garrosa 2016 zeszła z kortu z powodu bólu brzucha i zawrotów głowy. W ciągu 70 minut Dunce zanotowano 13 kończących uderzeń i 14 niewymuszonych błędów. Muguruza miała 22 piłki wygrane bezpośrednio i 24 pomyłki.

Woźniacka awansowała do szóstego ćwierćfinału w siódmym turnieju w 2017 roku (bilans meczów 21-6). Dla Dunki to 10. start w Miami. O drugi półfinał (2012) zmierzy się z Safarovą, z którą wygrała cztery z siedmiu dotychczasowych spotkań.

Karolina Pliskova (WTA 3) prowadziła 6:1, 5:2 z Barborą Strycovą (WTA 20), aby ostatecznie wygrać 6:1, 6:4. Zanim finalistka US Open 2016 zakończyła mecz, w 10. gemie II seta obroniła trzy break pointy. W trwającym 70 minut meczu posłała 19 kończących uderzeń i popełniła 17 niewymuszonych błędów. Strycova miała 11 piłek wygranych bezpośrednio i 19 pomyłek. Pliskova jest liderką sezonu pod względem liczby wygranych meczów (bilans 22-3).

Andżelika Kerber pokonała 6:2, 6:2 Risę Ozaki (WTA 87). Liderka rankingu popełniła pięć podwójnych błędów i dwa razy dała się przełamać, a sama wykorzystała sześć z 13 break pointów. Niemce naliczono 17 kończących uderzeń i 17 niewymuszonych błędów. Japonce zanotowano siedem piłek wygranych bezpośrednio i 19 pomyłek.

Miami Open, Miami (USA) WTA Premier Mandatory, kort twardy (Laykold), pula nagród 7,669 mln dolarów poniedziałek, 27 marca

IV runda gry pojedynczej:

Andżelika Kerber (Niemcy, 1) - Risa Ozaki (Japonia, Q) 6:2, 6:2 Karolina Pliskova (Czechy, 2) - Barbora Strycova (Czechy, 15) 6:1, 6:4 Karolina Woźniacka (Dania, 12) - Garbine Muguruza (Hiszpania, 6) 7:6(1) i krecz Lucie Safarova (Czechy) - Dominika Cibulkova (Słowacja, 4) 7:6(5), 6:1