ATP Miami: stalowe nerwy Nicka Kyrgiosa i Alexandra Zvereva, pewny awans Stana Wawrinki

Stan Wawrinka w dwóch setach pokonał Maleka Jaziriego w III rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Miami. Nick Kyrgios i Alexander Zverev wygrali swoje mecze po tie breakach decydujących partii.

Marcin Motyka
PAP/EPA / PAUL BUCK

W Miami Stan Wawrinka po raz pierwszy w karierze występuje jako turniejowa "jedynka" w imprezie ATP World Tour Masters 1000. I w poniedziałkowym meczu 1/16 finału zaprezentował się jak na najwyżej rozstawionego uczestnika zawodów przystało. W meczu z Malekiem Jazirim Szwajcar pokazał świetną dyspozycję. Znakomicie serwował (siedem asów i 69 proc. wygranych punktów przy własnym podaniu), ani razu nie dał się przełamać, sam wykorzystał dwa z czterech break pointów i bez większych przeszkód pokonał Tunezyjczyka 6:3, 6:4.

Teraz przed Wawrinką bardzo trudne zadanie. W IV rundzie zmierzy się z Alexandrem Zverevem, z którym przegrał we wrześniu ubiegłego roku w finale turnieju w Sankt Petersburgu. 19-letni Niemiec w III rundzie po niesamowitym boju wyeliminował Johna Isnera. Zverev zwyciężył 6:7(5), 7:6(7), 7:6(6), broniąc trzech piłek meczowych - jednej w tie breaku drugiego seta i dwóch w 12. gemie trzeciej partii.

Mimo bezbłędnej gry (zaledwie cztery niewymuszone pomyłki w ciągu dwóch godzin i 26 minut) Nick Kyrgios do samego końca musiał drżeć o zwycięstwo nad Ivo Karloviciem. Ostatecznie, jak Zverev, okazał się lepszy od swojego rywala po tie breaku decydującego seta. Oznaczony "12" Kyrgios triumfował 6:4, 6:7(4), 7:6(2), zapisując na swoim koncie 14 asów i 38 uderzeń wygrywających.

W 1/8 finału Kyrgios zagra z Davidem Goffinem, którego pokonał w zeszłorocznym finale w Tokio. Belg w poniedziałek do zwycięstwa z Diego Schwartzmanem również potrzebował trzech setów i ponad dwóch godzin gry.