WTA Charleston: Samantha Stosur w III rundzie po zwycięstwie nad Jeleną Janković

Australijka Samantha Stosur pokonała 6:1, 6:3 Serbkę Jelenę Janković i awansowała do III rundy turnieju WTA Premier w Charleston.

PAP/EPA / MIKE NELSON

W Miami Samantha Stosur (WTA 17) była o krok od ćwierćfinału. W meczu z Simoną Halep Australijka nie wykorzystała prowadzenia 6:4, 5:2 oraz piłki meczowej w 10. gemie II seta. Teraz Australijka przyjechała do Charleston, gdzie w 2010 roku zdobyła tytuł. Na otwarcie 11. występu w imprezie pokonała 6:1, 6:3 Jelenę Janković (WTA 53) i poprawiła na 3-7 bilans meczów z Serbką.

Było to starcie byłych mistrzyń turnieju w Charleston. Janković tytuł wywalczyła w 2007 roku. W trwającym 73 minuty spotkaniu Stosur zdobyła 25 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz 18 z 24 przy drugim serwisie rywalki. Australijka obroniła dwa z trzech break pointów, a sama pięć razy przełamała rywalkę. W III rundzie zmierzy się z Iriną-Camelią Begu lub Kristiną Kucovą.

Poza tym rozgrywano mecze I rundy. Lucie Safarova (WTA 28) pokonała 7:5, 6:7(6), 6:3 Varvarę Lepchenko (WTA 73). Czeszka zaserwowała siedem asów i wykorzystała sześć z 17 break pointów. W II partii finalistka Rolanda Garrosa 2015 z 1:4 doprowadziła do tie breaka, ale nie udało się jej zakończyć spotkania. Amerykanka wykorzystała piątą piłkę setową. W III secie Safarova oddała podanie przy 1:1, ale zdobyła pięć z sześciu kolejnych gemów i zapewniła sobie zwycięstwo po dwóch godzinach i 52 minutach walki. Czeszka po turnieju w Miami, w którym doszła do ćwierćfinału, wróciła do Top 30 rankingu. Kolejną jej rywalką będzie Bethanie Mattek-Sands (WTA 122), która wróciła z 0:2 w II partii i pokonała 6:4, 6:4 Sofię Kenin (WTA 210). Safarova to finalistka turnieju w Charleston z 2012 roku.

Irina-Camelia Begu (WTA 33) rozbiła 6:0, 6:0 Caglę Buyukakcay (WTA 108). Wynik mógł wyglądać inaczej, bo Turczynka miała osiem break pointów. Kristina Kucova (WTA 81) wygrała 5:7, 7:5, 7:6(2) z Silvią Soler (WTA 120) po trzech godzinach i 10 minutach walki. W mecz były łącznie 42 break pointy i obie tenisistki zaliczyły po dziewięć przełamań. Hiszpanka nie wykorzystała prowadzenia 7:5, 5:3 oraz 4:2 w III secie.

Mirjana Lucić-Baroni (WTA 23) pokonała 6:1, 4:6, 6:3 Aleksandrę Krunić (WTA 132). Chorwatka zdobyła 35 z 48 punktów przy swoim pierwszym podaniu i sześć razy przełamała rywalkę. W III rundzie półfinalistka Australian Open 2017 spotka się z Moną Barthel (WTA 88), która wróciła z 3:5 w I secie i wygrała 7:5, 6:4 z Jennifer Brady (WTA 77).

Shuai Zhang (WTA 32) oddała trzy gemy Misaki Doi (WTA 50). W ciągu 63 minut Chinka zgarnęła 23 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu, obroniła dwa break pointy i wykorzystała pięć z siedmiu szans na przełamanie. Shelby Rogers (WTA 52) pokonała 6:7(1), 6:3, 7:6(6) Veronikę Cepede Royg (WTA 117) po dwóch godzinach i 42 minutach walki. W II secie Paragwajka z 1:5 wyrównała na 5:5, ale Amerykanka zamknęła mecz w tie breaku. 24-latka z Charleston zaserwowała osiem asów. W kolejnej rundzie zmierzy się z rozstawioną z numerem pierwszym Madison Keys, finalistką imprezy z 2015 roku.

Lauren Davis (WTA 35) przegrała 5:7, 4:6 z Marią Sakkari (WTA 91). W I secie Amerykanka zmarnowała trzy piłki setowe przy 5:4, 40-0. W trwającym godzinę i 43 minuty meczu reprezentantka gospodarzy popełniła siedem podwójnych błędów i zdobyła tylko sześć z 23 punktów przy swoim drugim podaniu.

Irina-Camelia Begu (Rumunia, 10) 6:0, 6:0
Mirjana Lucić-Baroni (Chorwacja, 11) - Aleksandra Krunić (Serbia, Q) 6:1, 4:6, 6:3
Shuai Zhang (Chiny, 13) - Misaki Doi (Japonia) 6:2, 6:1
Lucie Safarova (Czechy, 15) - Varvara Lepchenko (USA) 7:5, 6:7(6), 6:3
Maria Sakkari (Grecja) - Lauren Davis (USA, 14) 7:5, 6:4
Daria Kasatkina (Rosja) - Danka Kovinić (Czarnogóra) 6:1, 6:2
Shelby Rogers (USA) - Veronica Cepede Royg (Paragwaj, Q) 6:7(1), 6:3, 7:6(6)
Annika Beck (Niemcy) - Louisa Chirico (USA) 6:0, 3:0 i krecz
Sara Errani (Włochy) - Grace Min (USA, LL) 6:1, 6:1
Kristina Kucova (Słowacja) - Silvia Soler (Hiszpania, Q) 5:7, 7:5, 7:6(2)
Mona Barthel (Niemcy) - Jennifer Brady (USA) 7:5, 6:4
Anastazja Rodionowa (Australia, Q) - Ying-Ying Duan (Chiny) 7:6(3), 6:1
Fanny Stollar (Węgry, Q) - Asia Muhammad (USA, Q) 6:3, 7:5
Bethanie Mattek-Sands (USA, WC) - Sofia Kenin (USA, Q) 6:4, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto zwycięży w meczu II rundy turnieju WTA w Charleston?