Bulwersujące zachowanie rywalki Magdy Linette po meczu (wideo)

Julia Putincewa jest znana ze swojego ognistego temperamentu na korcie i tego, że nie tłumi w sobie żadnych emocji, jednak zachowanie Kazaszki po meczu z Magdą Linette zbulwersowało nawet inne tenisistki.

Kacper Kowalczyk
PAP/EPA / ZACH GIBSON
W I rundzie turnieju WTA w Charleston i w swoim trzecim pojedynku przeciwko Magdzie Linette, Julia Putincewa poniosła trzecią porażkę, jednak tym razem odbyło się to w dość niecodziennych okolicznościach, które mogły rozwścieczyć Kazaszkę.

Pierwsza odsłona przebiegła po myśli Putincewej, poznanianka odrobiła straty, ale w decydującym secie to drabinkowa "12" szybko wyszła na prowadzenie 4:0. Przewaga Kazaszki zaczęła jednak topnieć i po tym jak Polka wygrała trzeciego gema z rzędu poprosiła o pomoc fizjoterapeuty.

Przerwa medyczna nie zatrzymała jednak Linette, która w jeszcze bardziej dominującym stylu zdobyła kolejne trzy gemy i to ona awansowała do II rundy. Putincewa chciała zniknąć z kortu jak najszybciej i przy siatce od niechcenia podała rękę Polce, ani przez moment nie patrząc w jej stronę.

Takie zachowanie, choć nie jest nowością w "dorobku" Kazaszki, zbulwersowało inne tenisistki, między innymi Mandy Minellę, której wpis polubiła także Karolina Woźniacka.

Sama Linette przyjęła całą sytuację z uśmiechem, również wyrażając to na Twitterze.

Czy Julia Putincewa powinna zostać ukarana za swoje zachowanie?