WTA Monterrey: półfinał nie dla Pauli Kani i Marii Irigoyen

Paula Kania i partnerująca jej Maria Irigoyen przegrały w ćwierćfinale turnieju rangi WTA International na kortach twardych w Monterrey.

Kacper Kowalczyk
Paula Kania WP SportoweFakty / Sławomir Bromboszcz / Paula Kania

W minionych dwóch sezonach Maria Irigoyen była regularną partnerką deblową Pauli Kani, jednak w tym roku musiały ograniczyć wspólne występy, ponieważ sosnowiczanka skupiła się na karierze singlowej. Zagrały ze sobą tylko w lutym, w Kuala Lumpur, odpadając już w I rundzie.

Monterrey okazało się bardziej gościnne, a parze polsko-argentyńskiej udało się wygrać mecz, jednak w ćwierćfinale zdecydowanie lepsze okazały się Irina Chromaczowa i Nina Stojanović. Już w gemie otwarcia Rosjance i Serbce udało się przełamać serwis rywalek, podobnie jak w końcówce I seta, który wygrały ostatecznie 6:4.

W drugiej odsłonie odskoczyły Kani i Irigoyen równie szybko i po 65 minutach mogły cieszyć się ze zwycięstwa. O awans do finału Chromaczowa i Stojanović zmierzą się z Dalilą Jakupović i Nadią Kiczenok.

Abierto Monterrey Afirme, Monterrey (Meksyk)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
piątek, 7 kwietnia

ćwierćfinał gry podwójnej:

Irina Chromaczowa (Rosja) / Nina Stojanović (Serbia) - Paula Kania (Polska, 3) / Maria Irigoyen (Argentyna, 3) 6:4, 6:2

Mój maraton

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Irina Chromaczowa i Nina Stojanović awansują do finału w Monterrey?