WTA Bogota: szybkie otwarcie Magdy Linette, Polka zagra z Elicą Kostową o ćwierćfinał

Magda Linette pokonała 6:1, 6:3 Argentynkę Nadię Podoroską i awansowała do II rundy turnieju WTA International w Bogocie. O ćwierćfinał Polka zagra z Bułgarką Elicą Kostową.

PAP/EPA / Tibor Illyes

Magda Linette (WTA 84) z Ameryki Północnej (w Charleston pokonała Kazaszkę Julię Putincewą wracając z 0:4 w III secie) przeniosła się do Ameryki Południowej. Turniej w Bogocie Polka rozpoczęła od łatwego zwycięstwa nad Nadią Podoroską (WTA 175).

Głęboki bekhend wymuszający błąd dał Linette przełamanie w pierwszym gemie meczu. Po chwili poznanianka oddała podanie wyrzucając forhend. Podwójny błąd kosztował Podoroską stratę serwisu w trzecim gemie. Festiwal przełamań zakończyła Polka, która zniwelowała trzy break pointy i wyszła na 3:1. Linette poszła za ciosem i ostrym forhendem wymuszającym błąd podwyższyła na 4:1. W maratońskim siódmym gemie (26 punktów) Argentynka obroniła pięć piłek setowych, ale przy szóstej Polka zaskoczyła ją głębokim returnem.

W pierwszym gemie II seta Podoroska uzyskała przełamanie za pomocą dropszota. Po chwili Argentynka oddała podanie wyrzucając forhend. Później rządziła reguła własnego serwisu, aż do momentu, gdy Linette wykorzystała break pointa na 5:3. W dziewiątym gemie Polka zmarnowała pierwszą piłkę meczową podwójnym błędem, a przy drugiej wyrzuciła forhend. Przy trzecim meczbolu poznanianka skorzystała z forhendowej pomyłki rywalki.

Linette na początku pierwszego w tym roku meczu na pomarańczowej mączce miała problemy z serwisem, ale szybko się z nimi uporała i coraz mocniej zaznaczała swoją przewagę na korcie. W grze Podoroskiej brakowało dokładności, przemienności zagrań i sprytu. Nie można było Argentynce odmówić ambicji i walki o każdy punkt, ale Polka szybko się przyzwyczaiła do jej gry. Poznanianka była dla tenisistki z Rosario zbyt regularną rywalką. Linette operowała długą piłką, rozrzucała rywalkę po narożnikach, nie psuła zbyt wiele i spokojnie awansowała do II rundy.

W trwającym 74 minuty spotkaniu obie tenisistki popełniły po sześć podwójnych błędów. Linette obroniła cztery z sześciu break pointów, a sama wykorzystała sześć z 14 szans na przełamanie. Polka zdobyła 25 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

O ćwierćfinał poznanianka zagra z Elicą Kostową (WTA 146), z którą ma bilans meczów 1-3. Polka była górą w ubiegłym roku w Trnawie (ITF). Bułgarka zwyciężyła w 2011 roku w Pucharze Federacji i w Trnawie (ITF) oraz trzy lata później w Hongkongu (kwalifikacje).

Claro Open Colsanitas, Bogota (Kolumbia)