Challenger Barletta: pierwszy w sezonie półfinał Tomasza Bednarka

Tomasz Bednarek i Roman Jebavy awansowali do półfinału turnieju debla rozgrywanego na kortach ziemnych challengera w Barletcie. W środę polsko-czeski duet w dwóch setach pokonał Enrique Lopeza-Pereza i Marco Trungellitiego.

Marcin Motyka
Tomasz Bednarek WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Tomasz Bednarek

Dla Tomasza Bednarka to pierwszy w sezonie półfinał turnieju rangi ATP Challenger Tour. Poprzednio w najlepszej "czwórce" znalazł się w listopadzie ubiegłego roku, gdy wraz z Akirą Santillanem dotarł do 1/2 finału challengera w Andrii.

Mecz z Enrique Lopezem-Perezem i Marco Trungellitim, którzy w środę musieli rozegrać dwa mecze (w zaległym wtorkowym starciu okazali się lepsi od Gianluki Magera i Lorenzo Sonego), Bednarek i Roman Jebavy wygrali 6:2, 7:6(5).

W ciągu 75 minut Polak i Czech posłali pięć asów, popełnili dwa podwójne błędy serwisowe, jeden raz zostali przełamani, wykorzystali trzy z pięciu break pointów i łącznie zdobyli 69 punktów, o 14 więcej od rywali.

Przeciwnikami Bednarka i Jebavy'ego w 1/2 finału turnieju w Barletcie będą Marco Cecchinato i Matteo Donati. W ćwierćfinale Włosi pokonali 6:3, 6:2 parę Maximilian Marterer / Stefano Napolitano.

Open Citta' della Disfida, Barletta (Włochy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 43 tys. euro
środa, 12 kwietnia

ćwierćfinał gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska, 3) / Roman Jebavy (Czechy, 3) - Enrique Lopez-Perez (Hiszpania) / Marco Trungelliti (Argentyna) 6:2, 7:6(5)

Czy Tomasz Bednarek i Roman Jebavy awansują do finału?