WTA Biel/Bienne: pewne otwarcie Carli Suarez, awans Viktoriji Golubić po maratonie

Hiszpanka Carla Suarez pokonała 6:1, 6:2 Amerykankę Julię Boserup i awansowała do II rundy turnieju WTA International w Biel/Bienne.

PAP/EPA / MIGUEL SIERRA

Na początku roku Carla Suarez (WTA 23) miała problemy z prawym barkiem. Hiszpanka nie zagrała m.in. w Dosze i Dubaju, przez co wypadła z Top 20 rankingu. W ubiegłym tygodniu w Monterrey doszła do pierwszego półfinału od października (Linz). Turniej w Biel/Bienne rozpoczęła od gładkiego zwycięstwa nad Julią Boserup (WTA 86).

W trwającym 68 minut spotkaniu Suarez obroniła sześć z siedmiu break pointów. Boserup zdobyła tylko dziewięć z 22 punktów przy swoim drugim podaniu. Kolejną rywalką Hiszpanki będzie Camila Giorgi (WTA 98), z którą ma bilans meczów 2-1.

Viktorija Golubić (WTA 54) wróciła z 0:3 w III secie i pokonała 6:2, 4:6, 7:6(3) Laurę Siegemund (WTA 37). W trwającym dwie godziny i 40 minut meczu Szwajcarce naliczono 23 kończące uderzenia i 26 niewymuszonych błędów. Niemka miała 42 piłki wygrane bezpośrednio i 47 pomyłek. Tenisistka ze Stuttgartu świetnie spisała się w ubiegłym tygodniu w Charleston (półfinał), a teraz po raz siódmy w tym roku odpadła w I rundzie.

W środę odbyły się również cztery mecze II rundy. Do ćwierćfinału awansowała Julia Görges (WTA 46), która pokonała 6:4, 6:3 Oceane Dodin (WTA 59). Niemka zaserwowała 12 asów i wykorzystała wszystkie trzy okazje na przełamanie. Kristyna Pliskova (WTA 58) posłała siedem asów i w ciągu 53 minut rozbiła 6:1, 6:2 Donnę Vekić (WTA 82).

Elise Mertens (WTA 68) wygrała 6:2, 6:4 z Moną Barthel (WTA 80). Belgijka zdobyła 25 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Anett Kontaveit (WTA 99), która pokonała 6:3, 6:2 Jewgieniję Rodinę (WTA 78). Estonka posłała osiem asów i straciła tylko trzy punkty przy własnym pierwszym serwisie.

Ladies Open Biel Bienne, Biel/Bienne (Szwajcaria)