ATP Marrakesz: Borna Corić przetrwał trzysetową batalię z Redą el Amranim, męczarnie Alberta Ramosa

Borna Corić potrzebował tie breaka trzeciego seta, by w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Marrakeszu pokonać Redę El Amraniego. Duże kłopoty z niżej notowanym rywalem miał również Albert Ramos.

Marcin Motyka
PAP/EPA / JOSE MENDEZ

We wtorek notowany na 667. miejscu w światowej klasyfikacji Reda El Amrani sprawił gospodarzom wielką radość, eliminując broniącego tytułu w Marrakeszu Federico Delbonisa. W środę był blisko sprawienia kolejnej sensacji. W spotkaniu z Borną Coriciem, jednym z najbardziej utalentowanych tenisistów młodego pokolenia, prowadził 5:3 w trzecim secie, lecz ostatecznie przegrał 2:6, 6:3, 6:7(5) po dwóch godzinach i 41 minutach.

Corić w ćwierćfinale zmierzy się z rozstawionym z numerem drugim Albertem Ramosem, który także miał niespodziewane problemy z niżej notowanym rywalem. Aby pokonać 184. tenisistę świata, Laslo Djere, Hiszpan (ATP 24) potrzebował trzech setów i ponad dwóch godzin gry.

W środę rozegrano również spotkania I rundy. W najciekawszym Benoit Paire podniósł się po przegranym do zera tie breaku i wyeliminował Carlosa Berlocqa. Francuz zwyciężył 6:7(0), 6:3, 6:2 i w kolejnej fazie turnieju w Marrakeszu zagra z Radu Albotem.

Inny Francuz, Jeremy Chardy, też zameldował się w II rundzie. 30-latek z Pau wygrał 6:2, 4:6, 6:3  Malekiem Jazirim i o ćwierćfinał powalczy z oznaczonym z numerem trzecim Philippem Kohlschreiberem, z którym ma bilans 1-1.

Dalej grają również Paolo Lorenzi i Jiri Vesely. Rozstawiony z "piątką" Włoch wyeliminował Guillermo Garcię-Lopeza, natomiast Czech okazał się lepszy od Luki Vanniego, który wszedł do głównej drabinki jako tzw. "szczęśliwy przegrany", zastępując Nikołoza Basilaszwilego.

Grand Prix Hassan II, Marrakesz (Maroko)