ATP Houston: udany dzień Argentyńczyków i rozstawionych Hiszpanów

W środę udało się rozegrać wszystkie zaległe mecze I rundy turnieju ATP World Tour 250 na kortach ziemnych w Houston. Do dalszej fazy awansowało m.in. trzech Argentyńczyków oraz dwaj rozstawieni Hiszpanie.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / ANTONIO BAT

Oznaczony "piątką" Fernando Verdasco utrzymał nerwy na wodzy i po dwóch tie breakach okazał się lepszy od Kevina Andersona. Drugi z Hiszpanów, rozstawiony z "szóstką" Feliciano Lopez, zwyciężył Amerykanina Bjorna Fratangelo 7:5, 6:4.

W II rundzie zameldowała się również trójka Argentyńczyków. Maximo Gonzalez wygrał z Jaredem Donaldsonem 6:4, 5:7, 6:3. Jego rodak Horacio Zeballos pokonał Brazylijczyka Rogerio Dutrę Silvę 6:2, 7:5, zaś Leonardo Mayer powrócił ze stanu 0-1 w setach, by wyeliminować Czecha Adama Pavlaska.

O miejsce w ćwierćfinale imprezy w Houston powalczy również w czwartek dwóch Brazylijczyków. Thomaz Bellucci, turniejowa "ósemka", w trzech setach zwyciężył zdolnego Amerykanina Francesa Tiafoe. Z kolei Thiago Monteiro odprawił grającego z siódmym numerem Donalda Younga.

Jedynym Amerykaninem, który wygrał mecz I rundy, okazał się Ernesto Escobedo. Młody tenisista pokonał swojego rodaka Tennysa Sandgrena 6:3, 6:3. W czwartek do rywalizacji przystąpią wszyscy faworyci gospodarzy, którzy na początek otrzymali wolny los, dzięki czemu mogli odpocząć po przegranym spotkaniu z Australią w ramach Pucharu Davisa.

US Men's Clay Court Championship, Houston (USA)