WTA Biel/Bienne: Camila Giorgi lepsza od Carli Suarez, awans Markety Vondrousovej

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PETER KLAUNZER /
PAP/EPA / PETER KLAUNZER /

Włoszka Camila Giorgi pokonała 2:6, 7:6(5), 6:2 Hiszpankę Carlę Suarez i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International w Biel/Bienne.

Camila Giorgi (WTA 98) to trzykrotna finalistka Katowice Open, w którego miejsce do kalendarza od tego roku wszedł turniej w Biel/Bienne. W czwartek Włoszka pokonała 2:6, 7:6(5), 6:2 Carlę Suarez (WTA 23) i awansowała do drugiego ćwierćfinału w sezonie (po Shenzhen). Obie tenisistki zaliczyły po sześć przełamań. W trwającym dwie godziny i 15 minut meczu Włoszka popełniła 10 podwójnych błędów i zdobyła tylko dziewięć z 29 punktów przy swoim drugim podaniu. Jednak miała aż 53 kończące uderzenia, przynajmniej według oficjalnych statystyk z tego spotkania. Suarez naliczono 13 piłek wygranych bezpośrednio i 13 pomyłek.

Alaksandra Sasnowicz (WTA 108) wróciła z 1:4 w II secie i pokonała 6:1, 6:4 Viktoriję Golubić (WTA 54). Białorusinka wykorzystała cztery z pięciu break pointów. Posłała 18 kończących uderzeń i popełniła siedem niewymuszonych błędów. Szwajcarce zanotowano siedem piłek wygranych bezpośrednio i osiem pomyłek.

W przyszły weekend w stolicy Białorusi odbędzie się półfinał Pucharu Federacji. Sasnowicz i Golubić zostały powołane przez kapitanów swoich drużyn na to spotkanie. W ćwierćfinale turnieju w Biel/Bienne tenisistka z Mińska zmierzy się z Giorgi, z którą w ubiegłym roku przegrała w Katowicach.

Barbora Strycova (WTA 18) wygrała 6:2, 7:6(6) z Cariną Witthöft (WTA 69). Czeszka prowadziła 6:2, 5:3, ale zanim zamknęła mecz obroniła dwie piłki setowe w 12. gemie II seta. W ciągu godziny i 59 minut zaserwowała cztery asy i obroniła sześć z siedmiu break pointów. W ćwierćfinale Strycova zagra z Julią Görges (WTA 46), z którą ma bilans meczów 3-4.

17-letnia Marketa Vondrousova (WTA 233) pokonała 6:1, 6:3 Annikę Beck (WTA 60). Czeszka wykorzystała sześć z siedmiu break pointów i awansowała do pierwszego singlowego ćwierćfinału w głównym cyklu. Jest ona deblową mistrzynią juniorskiego Australian Open i Rolanda Garrosa z 2015 roku w parze z Miriam Kolodziejovą. Kolejną rywalką Vondrousovej będzie Kristyna Pliskova (WTA 58).

Ladies Open Biel Bienne, Biel/Bienne (Szwajcaria) WTA International, kort twardy w hali, pula nagród 250 tys. dolarów czwartek, 13 kwietnia

II runda gry pojedynczej:

Barbora Strycova (Czechy, 1) - Carina Witthöft (Niemcy) 6:2, 7:6(6) Camila Giorgi (Włochy) - Carla Suarez (Hiszpania, 2/WC) 2:6, 7:6(5), 6:2 Marketa Vondrousova (Czechy, Q) - Annika Beck (Niemcy) 6:1, 6:3 Alaksandra Sasnowicz (Białoruś, Q) - Viktorija Golubić (Szwajcaria) 6:1, 6:4

Czy Camila Giorgi awansuje do półfinału turnieju WTA w Biel/Bienne?