ATP Marrakesz: Borna Corić obronił pięć meczboli i wygrał pasjonujący finał z Philippem Kohlschreiberem

Borna Corić wygrał rozgrywany na kortach ziemnych turniej ATP World Tour 250 w Marrakeszu. W niedzielnym finale Chorwat obronił pięć piłek meczowych i w trzech setach pokonał Philippa Kohlschreibera.

Marcin Motyka
Borna Corić Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Borna Corić

W drugim sezonie z rzędu Borna Corić dotarł do finału turnieju ATP w Marrakeszu. Przed 12 miesiącami w decydującym spotkaniu okazał się słabszy od Federico Delbonisa. W tym sezonie finałowym rywalem Chorwata został Philipp Kohlschreiber, dla którego to powrót do Maroka po 13-letniej przerwie.

Pierwszy set niedzielnego finału rozgrywany był pod dyktando serwujących. Gdy wydawało się, że o jego losach zadecyduje tie break, w 12. gemie Corić po serii wyrzuconych forhendów oddał podanie. Kosztowało go to porażkę w partii otwarcia.

Częściej i chętniej podejmujący ryzyko Kohlschreiber poszedł za ciosem po wygranej inauguracyjnej odsłonie i w drugiej błyskawicznie wywalczył przełamanie, obejmując prowadzenie 3:0. Ale Corić walczył jak lew i zdołał odrobić stratę.

"Ambicja" - to słowo klucz, najlepiej oddające postawą 20-latka z Zagrzebia w niedzielnym pojedynku. Corić nie poddawał się ani na moment. Nawet, kiedy był nad przepaścią. Jak w 12. gemie drugiego seta. Wówczas obronił pięć piłek meczowych, a następnie doprowadził do tie breaka, w którym zwyciężył 7-4.

W decydującym secie znów początkowo wszystko układało się po myśli Kohlschreibera. Niemiec uzyskał przełamanie i objął prowadzenie 3:1. Lecz ponownie roztrwonił całą przewagę.

Corić wyrównał na 4:4 i teraz to on był stroną przeważającą na placu gry. Kohlschreiber znalazł się w sytuacji, w jakiej nie był przez cały mecz - pod presją. I nie wytrzymał napięcia. W 12. gemie Chorwat wywalczył dwa meczbole. Wykorzystał już pierwszego, dobiegając do skrótu zagranego przez rywala. Posłał zagranie wygrywające i mógł cieszyć się z triumfu.

Dla Coricia to pierwszy w karierze rangi ATP World Tour. Za wygraną zainkasował 250 punktów do rankingu ATP, dzięki czemu w światowej klasyfikacji awansuje o 30 miejsc, na 49. lokatę, oraz ponad 85,9 tys. euro premii finansowej.

Z kolei Kohlschreiber, który przegrał dziewiąty z 16 rozegranych finałów w głównym cyklu, otrzymał 150 "oczek" i 45,2 tys. dolarów.

Grand Prix Hassan II, Marrakesz (Maroko)