ATP Monte Carlo: Gilles Simon pierwszym rywalem Novaka Djokovicia, derby Belgii dla Davida Goffina

David Goffin w dwóch setach pokonał Steve'a Darcisa w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Monte Carlo. Pierwszym rywalem Novaka Djokovica został Gilles Simon, który wygrał z Malekiem Jazirim.

Marcin Motyka
PAP/EPA / LYNN BO BO

Gdy najlepsi tenisiści świata przyjeżdżają do Monte Carlo, to znak, że rozpoczyna się tzw. "europejski" sezon gry na kortach ziemnych. Ten okres tradycyjnie inauguruje rozgrywany na przepięknie położonych kortach Monte-Carlo Country Clubu turniej ATP Masters 1000 w Monte Carlo.

W meczu otwarcia Monte Carlo-Rolex Masters 2017 odbyły się derby Belgii. W pojedynku dwóch najlepszych tenisistów tego kraju David Goffin pokonał 6:2, 6:1 Steve'a Darcisa. 26-latek z Liege, dla którego to drugie zwycięstwo z rodakiem na przestrzeni dwóch miesięcy, w ciągu 72 minut gry zaserwował dwa asy, ani razu nie dał się przełamać oraz wykorzystał pięć z 13 break pointów.

- Od samego początku byłem solidny. Zagrałem na wysokim poziomie i właściwie pod względem taktycznym. Jestem bardzo zadowolony, bo nie jest łatwo walczyć z przyjacielem - mówił Goffin. W II rundzie Belg zagra z Nicolásem Almagro bądź z kwalifikantem.

Najmniejszych kłopotów z awansem do kolejnej fazy nie miał również Gilles Simon. Francuz oddał tylko cztery gemy Malekowi Jaziriemu. - Nie zagrałem perfekcyjnie, lecz solidnie - ocenił tenisista z Nicei. Następnym rywalem Simona będzie Novak Djoković, z którym wygrał tylko jeden z 11 rozegranych meczów, ale nigdy nie miał okazji rywalizować z Serbem na korcie ziemnym.

Trzeci niedzielny mecz głównej drabinki także zakończył się w dwóch setach i przed upływem 90 minut gry. Joao Sousa wygrał 6:3, 6:2 z Florianem Mayerem, zapisując na swoim koncie sześć asów i trzy przełamania. O III rundę Portugalczyk powalczy z lepszym z pary Viktor Troicki - Pablo Cuevas.

W niedzielę rozegrano także decydujące spotkania kwalifikacji. Awans do głównej drabinki wywalczyli Adrian Mannarino, Jan-Lennard Struff, Martin Klizan, Carlos Berlocq, Guillermo Garcia-Lopez, Andriej Kuzniecow i Renzo Olivo.

Monte-Carlo Rolex Masters, Monte Carlo (Monako)