WTA Challenger Zhengzhou: Shuai Peng i Qiang Wang straciły po dwa gemy

Chinki Shuai Peng i Qiang Wang straciły po dwa gemy w I rundzie challengera WTA rozgrywanego na kortach twardych w Zhengzhou.

PAP/EPA / LARRY W. SMITH

W poniedziałek w Zhengzhou rozpoczął się pierwszy w tym roku turniej rangi WTA 125K series (inna nazwa to WTA Challenger Tour). Największą jego gwiazdą jest Shuai Peng (WTA 40), półfinalistka US Open 2014 w singlu oraz deblowa mistrzyni Wimbledonu 2013 i Rolanda Garrosa 2014. Na początek Chinka rozbiła 6:1, 6:1 Shuko Aoyamę (WTA 227). W trwającym 58 minut meczu Japonka zdobyła tylko 27 punktów. Peng wykorzystała sześć z ośmiu break pointów.

Qiang Wang (WTA 68) straciła dwa gemy w meczu z Hiroko Kuwatą (WTA 179). Chinka obroniła cztery z pięciu break pointów, a sama sześć razy przełamała rywalkę. W II rundzie zmierzy się z Valentini Grammatikopoulou (WTA 196), która wygrała 6:1, 6:3 z Yifan Xu (WTA 378). Greczynka siedem razy odebrała przeciwniczce podanie.

Ying-Ying Duan (WTA 279) w 45 minut rozbiła 6:1, 6:1 Peangtarn Plipuech (WTA 279). Chinka zaserwowała osiem asów. Nao Hibino  (WTA 79) obroniła pięć break pointów i pokonała 6:1, 6:2 Akiko Omae (WTA 192). Fangzhou Liu (WTA 138) wygrała 7:6(4), 6:2 z Varatchayą Wongteanchai (WTA 289). W I partii Chinka wróciła z 3:5 i odparła piłkę setową.

W turnieju w Zhengzhou miała miejsce zaskakująca sytuacja. WTA błędnie zaakceptowała zbyt dużą liczbę tenisistek. W takim przypadku Jana Fett (WTA 222) i Shiho Akita (WTA 242), dwie najniżej klasyfikowane zawodniczki, zgłoszone do rywalizacji, rozegrały mecz o główną drabinkę. Zwyciężyła Japonka 2:6, 7:5, 6:1. Chorwatka otrzymała jeden punkt do rankingu i zarobiła 1050 dolarów, tyle samo, co dostaną tenisistki za I rundę.

Biyuan Cup Zhengzhou Women’s Tennis Open, Zhengzhou (Chiny)

Zhaoxuan Yang (Chiny, WC) - Hao Chen Tang (Chiny, WC) 6:1, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Shuai Peng wygra turniej w Zhengzhou?